Sağlık

Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi
Samsun'da Hastane Buluşmaları Samsun'da Hastane Buluşmaları
Minik 112'ler görev başına geçti Minik 112'ler görev başına geçti
Op. Dr. Esra Demir Yüzer: 'Genital estetik uygulamalarda simetrik tedavi çok önemli' Op. Dr. Esra Demir Yüzer: 'Genital estetik uygulamalarda simetrik tedavi çok önemli'
Gribe kalkan gıdalar Gribe kalkan gıdalar
Gebelikte bitki çayı kullanımına dikkat Gebelikte bitki çayı kullanımına dikkat
Burun estetiği ile genç görünmek mümkün Burun estetiği ile genç görünmek mümkün
Mersin'de 'HIV'de Tanı ve Doğru Bilgilendirme Çalıştayı' yapıldı Mersin'de 'HIV'de Tanı ve Doğru Bilgilendirme Çalıştayı' yapıldı
Ağlama krizi menopoz belirtisi olabilir Ağlama krizi menopoz belirtisi olabilir
İslahiyeli öğrenciler 'Yaşlılar Candır' projesiyle Avrupa gidecek İslahiyeli öğrenciler 'Yaşlılar Candır' projesiyle Avrupa gidecek
İzmir'de 112'nin 25. yılı kutlandı İzmir'de 112'nin 25. yılı kutlandı
Lamina ile daha güzel gülüşler Lamina ile daha güzel gülüşler
Göz kapak problemlerine dikkat Göz kapak problemlerine dikkat
11 yıllık çocuk hasreti glutatyon tedavisiyle son buldu 11 yıllık çocuk hasreti glutatyon tedavisiyle son buldu
Soğuk algınlığından koruyan ve antioksidan içeren kış çayı tarifleri Soğuk algınlığından koruyan ve antioksidan içeren kış çayı tarifleri
Prof. Dr. Tezer Kutluk: 'Sindirim sistemi kanserlerinden korunmak için günde 10 bin adım atın' Prof. Dr. Tezer Kutluk: 'Sindirim sistemi kanserlerinden korunmak için günde 10 bin adım atın'
Türkiye'nin en büyüğü olacak Türkiye'nin en büyüğü olacak
Ülseratif kolit ve crohni hastalığına dikkat Ülseratif kolit ve crohni hastalığına dikkat
Nevşehir'de ambulans ralli etkinliği düzenlendi Nevşehir'de ambulans ralli etkinliği düzenlendi
Kış hastalıklarından korunmak için beslenme şart Kış hastalıklarından korunmak için beslenme şart
Sağlık Haberleri

Bakliyatın faydaları

Uzmanlar kuru bezelye, Richlea mercimeği ve nohutun 100'er gramında bulunun yüksek protein ve lif ile düşük yağ oranı göz önüne alındığında bakliyat kilo kontrolünün sağlanmasında ve sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez bir parçalarından olduğunu belirtiyor. Bakliyat tüketimi; kanser oluşumu, Tip-2 diyabet ve obeziteyi önleyici etkilerinin yanı sıra mide bağırsak sistemi ve kalp damar sağlığı ile de ilişkilendiriliyor.

Stresin sizi daha fazla etkilediği durumlara dikkat

Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney stresin kişileri daha fazla etkilediği durumlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Saç ekiminde saç çizgisine dikkat

Saç Ekimi Uzmanı Dr. Emrah Çinik saç ekiminde saç çizgisine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Saç dökülmesi sebeplerine dikkat

Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, saç dökülmesinin nedenlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Bilinenin aksine soğuk hava kilo verdiriyor

Diyetisyen Hatice Kübra Bayer, kışın metabolizmanın hızlandığına dikkati çekerek, Yeni çalışmalar, belirli ölçüde soğuk havaya maruz kalmanın kilo vermeye yardımcı olduğunu ortaya koydu. Karbonhidratları tamamen hayatımızdan çıkardığımızda kan şekeri hızlı bir şekilde düştüğü için şeker tüketimi artar dedi.

Tüm vücudunu sedef saran hasta derdine Ankara'da çare arıyor

Adana'da yaşayan ve vücudunun neredeyse tamamına yayılan sedef hastalığından kurtulmak için çağrıda bulunan Murat Kılıç'a Ankara'dan yardım eli uzatıldı. Hastalığına çare bulmak için çeşitli yollar deneyen Kılıç'ın yeni umudu, Eczacı Reyhan Aliusta'nın önerdiği özel karışım oldu.

Burun ameliyatında 'gerçekçi' olun

Uzman Dr. Güllü Solmaz Korkmaz, burnunda belirgin bir deformasyon olan ve burun şeklinin düzeltilmesini isteyen, fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı, beklentileri gerçekçi tüm bireylerin rinoplasti (burnun yeniden şekillendirilmesi) ameliyatı yaptırabileceğini söyledi.

AK Partili Mustafa Savaş'tan genç kıza hayati destek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde geçirdiği trafik kazası sonrası ağır şekilde yaralanan ve AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş'ın desteği ile ambulans uçakla İzmir'e getirilen Kadriye Begüm Balkan'ın (23) tedavisi devam ediyor.

HPV virüsü erkekleri de etkiliyor

Dünyada kadınlar arasında en sık görülen ikinci kanser türü olan rahim ağzı kanserine, Human Papiloma Virüsü (HPV) neden oluyor. Her yıl yaklaşık 500 bin kadına rahim ağzı kanseri tanısı konulurken, bu hastalık nedeniyle 250 bin kadının yaşamı tehlikeye giriyor. Çoğunlukla cinsel temas yoluyla bulaşan HPV, erkeklerde ise ağız, yutak, anüs ve penis kanseri ile genital bölgede siğillere neden oluyor. Erken teşhis ve doğru planlanan tedavi sayesinde HPV ile mücadele etmek mümkün olabiliyor. Memorial Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Cemal Ünlü, HPV virüsü hakkında bilgi verdi.

Sağlık-Sen'den döner sermaye çağrısı

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, döner sermaye sisteminin tıkandığını belirterek, köklü değişiklikler yapılmanın zamanı geldiğini ifade etti

Düştü felç oldu, 19 yıl sonra Kuşadası'nda yürüdü

Ayğrı'da 11 yaşındayken düşmesi sonucu omurilik felci oldu 30 yaşındaki Abdurrahman Kılıç, 19 yıl sonra Kuşadası'nda sağlığına kavuştu.

1 Aralık 'Dünya AİDS Günü'nde Farkındalık Standı Açıldı

Talas Miraboğlu Aile Sağlığı Merkezine kurulan AİDS Bilgilendirme Standı, Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, Başkan Yardımcısı Hacı Bedir, Personel Hizmetleri Başkan Yardımcısı Erdal Durnacı ve merkez çalışanlarının katılımı ile açıldı.

'Çocuğun Cinsel İstismarı'

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) çocuklarda cinsel istismarın ortaya çıkmasının çoğunlukla gecikebildiğini ve bu süreçte çocuğun mükerrer istismara uğrayabildiğini belirterek, 'Bu konuda, çocuklarla anne babanın iletişiminin artmasının da ani değişimlerin gözlemlenmesinde etkili olacaktır' dedi.

Sağlık çalışanı engelliler kahvaltı programında buluştu

3 Aralık Engelliler günü nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen kahvaltı programında engelli çalışanlar bir araya geldi.

Uzmanından konserve uyarısı: 'Konservelerin kapaklarının içe bombe olması lazım'

Zonguldak'ta yaşayan Yıldız çiftinin; clostiridium botilinum bakterisi sebebiyle yedikleri gıdadan zehirlenmelerinin ardından yoğun bakımda tedavileri sürüyor. BEÜ Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilimdalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Füsun Cömert ise özellikle evde hazırlanan konservelere dikkat çekti. Cömert, hastalığın belirtilerini de anlattı.

İdeal güzellik kalıpları ergenlik çağındaki kişileri etkiliyor

İdeal güzellik kalıplarına uymadıklarını düşünen ergenlik dönemindeki kişilerin memnuniyetsizliğe sürüklendiğini ifade eden Psikiyatri Uzmanı Dr. Sevcan Sarı Sönmez, bu durumun yeme bozukluklarına yol açtığını, durumu tersine çevirebilmek için önleyici programlar geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Toplam 3303 haber.