Sağlık

Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi Büyükşehirlerin sağlık ve sosyal birimleri Muğla'da bir araya geldi
Samsun'da Hastane Buluşmaları Samsun'da Hastane Buluşmaları
Minik 112'ler görev başına geçti Minik 112'ler görev başına geçti
Op. Dr. Esra Demir Yüzer: 'Genital estetik uygulamalarda simetrik tedavi çok önemli' Op. Dr. Esra Demir Yüzer: 'Genital estetik uygulamalarda simetrik tedavi çok önemli'
Gribe kalkan gıdalar Gribe kalkan gıdalar
Gebelikte bitki çayı kullanımına dikkat Gebelikte bitki çayı kullanımına dikkat
Burun estetiği ile genç görünmek mümkün Burun estetiği ile genç görünmek mümkün
Mersin'de 'HIV'de Tanı ve Doğru Bilgilendirme Çalıştayı' yapıldı Mersin'de 'HIV'de Tanı ve Doğru Bilgilendirme Çalıştayı' yapıldı
Ağlama krizi menopoz belirtisi olabilir Ağlama krizi menopoz belirtisi olabilir
İslahiyeli öğrenciler 'Yaşlılar Candır' projesiyle Avrupa gidecek İslahiyeli öğrenciler 'Yaşlılar Candır' projesiyle Avrupa gidecek
İzmir'de 112'nin 25. yılı kutlandı İzmir'de 112'nin 25. yılı kutlandı
Lamina ile daha güzel gülüşler Lamina ile daha güzel gülüşler
Göz kapak problemlerine dikkat Göz kapak problemlerine dikkat
11 yıllık çocuk hasreti glutatyon tedavisiyle son buldu 11 yıllık çocuk hasreti glutatyon tedavisiyle son buldu
Soğuk algınlığından koruyan ve antioksidan içeren kış çayı tarifleri Soğuk algınlığından koruyan ve antioksidan içeren kış çayı tarifleri
Prof. Dr. Tezer Kutluk: 'Sindirim sistemi kanserlerinden korunmak için günde 10 bin adım atın' Prof. Dr. Tezer Kutluk: 'Sindirim sistemi kanserlerinden korunmak için günde 10 bin adım atın'
Türkiye'nin en büyüğü olacak Türkiye'nin en büyüğü olacak
Ülseratif kolit ve crohni hastalığına dikkat Ülseratif kolit ve crohni hastalığına dikkat
Nevşehir'de ambulans ralli etkinliği düzenlendi Nevşehir'de ambulans ralli etkinliği düzenlendi
Kış hastalıklarından korunmak için beslenme şart Kış hastalıklarından korunmak için beslenme şart
Sağlık Haberleri

'Selenyum' guatrdan koruyor

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Feyzi Gökosmanoğlu, 'selenyum' kullanımının farklı tiroit hastalık ve durumlarında faydalı olabileceğine dair sonuçların göze çarptığını söyledi.

Vertigo hastalığında erken teşhis çok önemli

Vertigo hastalığında erken teşhisin önemli olduğunu ifade eden Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Prof. Dr. Mehmet Yavuz Sütbeyaz,'Her vertigo atakları ve işitme kaybı olan hasta Meniere Hastalığı değildir.'dedi.

ESOGÜ Hastanesi'nde Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Programı düzenleniyor

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Programı Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Haluk Hüseyin Gürsoy ve Hastane Sağlık Hizmetleri Müdürü Uzm. Burçin Danacı'nın da katılımlarıyla gerçekleşen açılış programı ile başladı.

Tıkalı burun zayıflamaya engel

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım diyet ve egzersize rağmen kilo verilmemesinin nedenini burun tıkanıklığı olabileceğini söyledi.

Güzelliğin trend şifresi simon teknik ile altın oran

Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran gençleşmeye ve güzelliğe giden yol konusunda bilgiler verdi.

Kış aylarında göbek eriten lahana çayı

Dr. Fevzi Özgönül lahana çayının göbek erittiğini söyledi.

Yutkunma zorluğu çekenler dikkat

İç hastalıkları, Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, yemek borusu kanserinin de en sık görülen belirtilerinden 'yutma zorluğu' yaşayanları uyardı.

Bacakta kısalık kalça çıkığı habercisi olabilir

Türkiye'de sık görülen ortopedik rahatsızlıklardan olan gelişimsel kalça çıkığı, çocuklarda sakatlığa yol açabiliyor. Bir bacakta kısalık görülmesi ise kalça çıkığı habercisi olabiliyor.

Doç. Dr. Karakeçili: 'HIV/AIDS sosyal ilişkilerle bulaşmaz'

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Faruk Karakeçili, 'HIV/AIDS sosyal ilişkilerle bulaşmaz' dedi.

Medicana'dan ergenlik konferansı

Medicana Bursa Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Begüm Derici Ülker tarafından Teknoloji Fen Okulları konferans salonunda öğrencilere yönelik 'Ergenlik Psikolojisi' konulu söyleşi yapıldı.

DPÜ'nün 'Şekersiz okul' projesi hayata geçirildi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri, küçük yaşta şekerin zararlı bir besin olduğunu öğretmek amacı ile Hediye Güral Anaokulunda 'Şekersiz Okul' Projesi'ni hayata geçirdi.

Ege Üniversitesi, robotik cerrahide öncü oldu

Robotik cerrahide dikkat çeken Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, yılda 120-130 robotik cerrahi ameliyatı ile alanında fark oluşturuyor.

İngiliz Tıp Birliği'nden Prof. Dr. Bülent Görenek'e ödül

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek, hazırlanmasında görev aldığı 'Avrupa Kardiyoloji Derneği Kardiyovasküler Tıp' adlı kaynak kitaba katkılarından dolayı İngiliz Tıp Birliği tarafından ödüllendirildi.

Saç ekiminde hayat veren yöntem: Hiperbarik oksijen tedavisi

Saç Sorunları ve Ekim Birimi Direktörü Yasemin Gülgör, saç ekiminde hayat veren yöntem olan hiperbarik oksijen tedavisi hakkında bilgiler vererek, Dikilen saç köklerini beslemede ve gelişiminde önem arz etmektedir. Bu yöntem aynı zamanda ekilen saçların yaşamasını sağlamaktadır dedi.

Kilis'te gıda denetimleri sürüyor

Kilis'te Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, gıda satışı yapan ve ürüten iş yerlerinde denetimler sürüyor.

Son yılların estetik trendi 'Hollywood yanağı'

Türkiye'de son dönemde 'Hollywood yanağı' olarak bilinen yanak estetiği yaygın hale geldi.

Toplam 3303 haber.