Sağlık

Vali Baruş'tan 'kritik günlerden geçiyoruz' açıklaması Vali Baruş'tan 'kritik günlerden geçiyoruz' açıklaması
Arguvan'da korona denetimi Arguvan'da korona denetimi
Rektör Kızılay'dan maske uyarısı Rektör Kızılay'dan maske uyarısı
korona testi için başvurular artıyor korona testi için başvurular artıyor
Covid-19 testi pozitif çıkanlara evde izole önerisi Covid-19 testi pozitif çıkanlara evde izole önerisi
Demir Eksikliğine Karşı 7 Etkili Öneri! Demir Eksikliğine Karşı 7 Etkili Öneri!
Onkoloji Hastanesi 3 yılda tamamlandı Onkoloji Hastanesi 3 yılda tamamlandı
İhtiyaç sahiplerine şifa oluyor İhtiyaç sahiplerine şifa oluyor
Ünlü gece kulübü korona virüs denetiminden tam not aldı Ünlü gece kulübü korona virüs denetiminden tam not aldı
Kula'nın sevilen esnafı Covid-19'a yenik düştü Kula’nın sevilen esnafı Covid-19’a yenik düştü
Çataklı, Rehavet ortamına doğru gidiş var ancak sonuçları yıkıcı Çataklı, Rehavet ortamına doğru gidiş var ancak sonuçları yıkıcı
Pandemi Polikliniği sayısı 3'e çıkarıldı Pandemi Polikliniği sayısı 3'e çıkarıldı
Uzmanlık eğitimini Malatya'da aldı Uzmanlık eğitimini Malatya'da aldı
Sağlık Haberleri

Bakan Koca: 'Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kontrollü sosyal hayatı kolaylaştıracak mobil uygulamayla ilgili, 'Bu uygulamaya, öncelikle şehirlerarası ulaşımda geçiyoruz. Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz. Seyahatlerde, sağlık durumlarının kontrolü, ilgili seyahat firması tarafından sağlanacak ve buna göre tedbir alınacak' dedi.

Korona virüsü yenerek taburcu oldu

Malatya'da korona virüs teşhisi ile yoğun bakımda tedavi gören ve bu süreçte iki kez kalbi duran 62 yaşındaki hasta, 48 gün sonra sağlığına kavuşarak alkışlarla taburcu edildi.

Hastaların kaldıkları odalar dezenfekte ediliyor

Sağlık Bakanlığı tarafından pandemi hastanesi olarak ilan edilen Tatvan Devlet Hastanesinde taburcu olan hastaların kaldıkları odalar dezenfekte edilip ardından ilaçlama yapıldı.

Sağlık Bakanı Koca, 73'üncü Dünya Sağlık Asamblesine katıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) yıllık çalışma gündeminin belirlendiği ve küresel sağlık sorunlarının ele alındığı 73. Dünya Sağlık Asamblesine katıldı.

Son 24 saatte korona virüsten 44 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 44 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 4 bin 140 olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Yeni vaka sayımızda beklenen düzeyde bir düşüş gerçekleşti.

Anka'dan 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı mesajı

Gaziantep Özel ANKA Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Hipertansiyon her yaşta görülebilir

SANKO Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Alper Serçelik, çağın en önemli hastalıklarından biri olan hipertansiyonun her yaşta görülebildiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı: 'Son 24 saatte korona virüsten 41 kişi hayatını kaybetti'

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 41 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 4 bin 96 olduğunu açıkladı.

son 24 saatte 41 kişi hayatını kaybetti

Türkiye'de son 24 saatte korona virüs nedeniyle 41 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 4 bin 96 oldu. Bugün toplam 42 bin 236 test yapılırken, bin 610 yeni vaka tanısı konuldu, 2 bin 4 kişi iyileşti.

Gaziantep'te hemşire istihdamı sağlanacak

Gaziantep'te korona virüs salgını ile mücadeleyi sürdüren Medical Park Gaziantep Hastanesi'nde 60 hemşireye istihdam sağlanacak.

Korona virüsten korunmak için umutlandıran yöntem

Çin'den sonra ilk kez Türkiye'de Malatya İnönü Üniversitesinde korona virüse karşı uygulanan immun plazma tedavisinde risk grubunda koruyucu olarak kullanılabilecek yeni bir yönteme geçildi. Yeni cihaz ile sağlıklı donörden alınan plazmaların içerisindeki tüm zararlı virüs ve bakteriler yok ediliyor.

Van YYÜ'de 'korona virüsü' laboratuvarı açıldı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) korona virüs testinin yapılabileceği laboratuvar açıldı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, prototipi geliştirilen ilk yerli MR cihazını inceledi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ASELSAN ve Bilkent Ulusal Manyetik Rezonans Araştırma Merkezi (UMRAM) tarafından prototipi geliştirilen ilk yerli MR cihazını inceledi.

Yeniden Refah Partisi’nden kan bağışına Destek

Kızılay’dan yapılan acil kan bağışı çağrısına Yeniden Refah Partisi kayıtsız kalmadı.

Covid-19 enfeksiyonu ile etkin mücadele için bağışıklık sisteminizi güçlendirin

Covid-19 pandemisi sürecinde 'yeni normal' olarak adlandırılan normalleşme süreci başlamış olsa da sosyal mesafe, maske, el yıkama gibi tedbirleri elden bırakmamanın hala büyük önem taşıdığını bildiren Dr. Murat Keklikoğlu, 'Bunun yanı sıra bu dönemde bağışıklık sistemini güçlendirecek önlemler almak da hem virüse karşı koruma hem de enfeksiyonla daha iyi mücadele etme imkanı sağlıyor' dedi.

Orucunu açan kan bağışına koştu

Korona virüs salgını nedeniyle kan stokunda yaşanan düşüşü engellemek için imam hatip mezunları, öğrencileri ve öğretmenleri tarafından Kızılay'a kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Dicle Üniversitesinde Covid-19 hasta sayısında düşüş

Dicle Üniversitesi (DÜ) pandemi hastanesi olan Kalp Hastanesinde korona virüs hasta sayısında düşüş yaşandığı belirtildi. Başhekim Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, 'Bugüne kadar hastanemize bin 200'ün üzerinde hasta başvurusu oldu. Bunların 450'sinden fazlası yatırılarak tedavi gördü. Ve bunların çok büyük bir oranı şifa ile taburcu edildi' dedi.

6 sağlık çalışanında korona virüs tespit edildi

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şimdiye kadar 6 sağlık çalışanında yeni tip korona virüs tespit edildi.

Bakan Koca: 'Yapılan testlerde pozitiflik oranı düzenli olarak düşüyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Günlük test kapasitemiz 50 bine ulaştığı halde hastalığın artık gerilemiş olması sebebiyle bu düzeyde test ihtiyacı doğmuyor. Yapılan testlerde pozitiflik oranı ise düzenli olarak düşüyor. Pozitif vakalarla teması olanlara, şüphelilere test yapılması bulaşma hızını düşürmüştür. Yeni vaka sayısı azalmıştır' dedi.

Toplam 3303 haber.