Hz. Ömer'in çılgın Projesi unutuldu

Anlayacağınız ikinci boğazı değil üçüncü dördüncü kursağı düşünüyorum, hepsi bu. Suç mu?

Hz. Ömer'in çılgın Projesi unutuldu
Yaşam
Anlayacağınız ikinci boğazı değil üçüncü dördüncü kursağı düşünüyorum, hepsi bu. Suç mu?

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

                                                     Adalet mi büyük çılgınlık!

Başaramadınız! Elini cebine götürüp sonra o cebin astarını utanarak evladına gösteren bir babayı şaşırtmayı başaramadınız! Bir ton rant makyajıyla yeryüzünün cildini güzelleştirmek için fiyakalı soslar serptiğiniz şehir neresi? O Şehrin dibinde günü ölmeden kurtarmış insanın yasası nerde?

 Şu Fırat’ın kanı akar serindir şarkısıyla yıkanacak cenaze sokağının çılgın yoksulları nerde? Ne birilerinin çılgın projesi vicdanıma cazip geldi ne de diğerinin küfür ederek insan jeneriği çektiği burjuva sokak projesini alkışlarım. Ajite ederek ekmeği ağlatan zeytini öldüren edebiyatlar yapmayalım kabul lakin yokluk da süt banyosundan çıkmış tenlerin ağzıyla anlatılmaz!

Hepimiz Azrail’in en çılgın projesini göreceğiz o da kabul fakat yaşarken canlı adaletsizliğin katili olmak en insani cinayet değil midir? Hz. Ömer’in çılgın projesi açmadı galiba azizim. Kaynatılan taşların büyüklüğü porselen kafaların rahatlığını bozmadı kefiliz.

Lakin vauvv ne çılgın proje mükemmel fikir oh oh gibi derinden işlenmiş yalaka imgeleri eteklerimize toplayıp kimsenin makamına dizecek değiliz. Hoş beğenmek önemli değil ben adaletsiz bulduğumu mimlerim.

Anlayacağınız ikinci boğazı değil üçüncü dördüncü kursağı düşünüyorum, hepsi bu. Suç mu?

Kavgası olan proje olmalıydı insanı bol şehrin elini ayağını düzeltmek değil ayak altında onurları varlıklıların harcı olmuş insanın varlığına su serpen bir proje bekliyordum.

Belinde otel anahtarlarıyla gezen ıslık yeşili ağızlarıyla kardeşini unutan İslamcıyı da sarsacak gürültülü bağnazların el kitabı olan laik yasalarından baş kaldırıp biz ne yapıyoruz yahu dedirtecek sarsıcı proje.

Şehri diriltirken şehrin içinde dünden ölmüşleri bulmak o cesetleri parayla bilemek projesi filan. Olmuyor azizim kameraların çektiği kadarından haberdar olan siyasi liderlerin söz açlığını bastıracak dürüstlüğün adamlığın adaletin projesi bizi açmıyor. Öyle olmuyorsa da bu şekilde olanı beğenmek zorunda mıyım? İki üç tane kuş sütüyle öten mimarın mühendisin kafa patlatacağı projeyi beğenmek sahipsizlerin sadece oylarını sahiplenmek değil midir?

Esra Elönü - Haber 7eelonu@mynet.com

Kaynak : haber7.com

Son Güncelleme: 27 Şubat 2012 15:43
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN