Kömüşhan’da5 Bin Metrelik İçmesuyu Hattıçalışmaları Devam Ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü daha yaşanılabilir bir kent vizyonuyla Malatya merkez ve ilçelerindeki altyapı çalışmalarınısürdürüyor.

Kömüşhan'da5 Bin Metrelik İçmesuyu Hattıçalışmaları Devam Ediyor
Malatya
MASKİ Genel Müdürlüğü daha yaşanılabilir bir kent vizyonuyla Malatya merkez ve ilçelerindeki altyapı çalışmalarınısürdürüyor.
Tanıtım

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü daha yaşanılabilir bir kent vizyonuyla Malatya merkez ve ilçelerindeki altyapı çalışmalarınısürdürüyor.
Bu doğrultuda Yazıhan ilçesininKömüşhan Mahallesi’nde toplam 5 bin metrelik içmesuyuçalışmasının3 bin 500 metrelik isale hattı tamamlanırken, bin 500 metrelik şebeke hattı çalışmaları ise devam ediyor.
Mumcu:“3 bin 500 metrelik isale hattı çalışmalarını tamamladık”
Kömüşhan Mahallesi’nin içmesuyu altyapısını yenilediklerini belirten MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, “İçmesuyu sıkıntısı yaşayan mahallelerimizde çalışmalar yapıyoruz. Yazıhan Kömüşhan Mahallemizde Karasu’dan gelen su hattımızla ilgili problemi çözmek bir çalışma başlatmıştık. Mahallemizin şebeke hat uzunluğuyla birlikte, depodan terfi hattımızın toplam uzunluğu5 bin metre. Bu 5 bin metrenin 3 bin 500 metrelik isale hattı kısmını tamamladık. Bin 500 metrelik şebeke hattı çalışmaları ise devam ediyor. Yatırımımızın maliyeti 450 bin TL. Daha önceki şebeke ömrünü doldurduğu için sık sık arızalar veriyordu. Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü olarak daha yaşanılabilir bir kent vizyonuyla Malatya merkez ve ilçelerindeki altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Emeklerinden dolayı ekiplerimize teşekkür ediyorum”dedi.

İhlas Haber Ajansı Son Güncelleme: 07 Kasım 2018 11:59

HABERİ PAYLAŞ!

Tanıtım

İlk Yorum Yazan Sen Ol!