Malatya'daki Birleşmeyi Hizmete Dönüştürmeliyiz

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, "31 Mart'ta herkesten oy istemekle kalmıyorum, çok çalışacaksınız.

Malatya'daki Birleşmeyi Hizmete Dönüştürmeliyiz
Politika
Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, "31 Mart'ta herkesten oy istemekle kalmıyorum, çok çalışacaksınız.
Tanıtım

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, "31 Mart'ta herkesten oy istemekle kalmıyorum, çok çalışacaksınız. Malatya'nın sosyal barışı, dengesi ve entegrasyonu için hepiniz birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaksınız. Birde Malatya sesler birleşti. Hangi görüş ve düşüncede olursa olsun herkes birlemiş. Bu birleşmeyi bir rahmet olarak görüp, berekete ve memlekete hizmete dönüştürmeliyiz" dedi.
 
Gürkan, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında ziyaretlerini ve çalışmalarını sürdürüyor.
 
Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, çalışmaları kapsamında ilk olarak MÜSİAD Malatya Şube'nin konuğu oldu. Gürkan, burada bir konuşma yaparak, kendisine yöneltilen sorularını cevapladı.
 
Yönetim anlayışıyla ilgili bilgi veren Gürkan, "Yönetimdeki şeffaflık, berraklık, ehliyet ve liyakat önemli bir hadisedir. Zaten olmadığı zaman yönetimde, başarı da olmaz. Eğer bir yerde başarı varsa orada ehliyetin, liyakatin, şeffaflığın, berraklığın, kontrol edilebilirliğin ve sürdürülebilirliğin temel esas olması lazım. Biz, gerek kamu gerek yerel gerekse siyasi anlamdaki yönetimi değerlendirirken, yöneticiler bir yere gider ya ihya ya da imha ederler. İhya edenlere fetihçi, imha edenlere işgalci derler. Bir yere gider bulunduğu yeri geriye götürüsünüz ve orayı çok kötü bir şekle getirirsiniz orada imhacı olursunuz. Konumunuz işgalci konumuna düşer. Ama bir yere gidersiniz çok kötü bir yerdedir alır ileriye götürürsünüz ihyacı, fetihçi olursunuz. Ayrıca, yönetimde ehliyet ve liyakatin çok önemli olduğuna inanıyorum. Bazen sadakat formasını ehliyet ve liyakatin önüne çıkartmaya gayret ediyoruz. Bunlar yanlış şeylerdir tabi ki sadakatte olacak ama öncelikle ehliyet ve liyakat olacak" dedi.
 
Battalgazi Belediyesi'nin beş yılda önemli hizmetler yaptığını dile getiren Gürkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Üç dönemdir belediye başkanlığı yaptım. Yöneticilikte dürüst olmak temel esas olmalıdır. Eğer siz başarı grafiğinizi yükseltmek istiyorsanız, bereket kavramını yönetime yansıtmak istiyorsanız adil, adaletli, dürüst, hakkaniyetli olmalısınız. Devletin kör kuruşunu genel anlamda ki hesabını sormak, sordurmak, takip etmek gibi bir sorumluluğumuz vardır. Yöneticiliği tarif ederken eğer yönetici düzgün hareket ederse, bir ile başladığı şeyi bin yapar. ben bunları yaşadığım hayatta gördüm son örnek Battalgazi'de yapılan yatırımlar. Bizim ölçeğimizdeki 50 senelik hangi belediyeyi alırsanız alın Battalgazi'nin yaptıkları onlardan çok daha ağır olur. Burada ki temel nokta şudur; eğer siz dürüst yönetici olursanız biriniz bin olur. Yönetimde ehliyet, liyakat çok önemli  bir hadisedir. bunları yapmayan kimsenin başarılı olması mümkün değildir, dünya tarihinde böyle bir başarı örneği de yoktur."
 
Gürkan, Malatya'da kültür rotaları oluşturduklarını ve turizm için bu rotaların büyük önem taşıdığını kaydederek, "Malatya'mızın 9 bin yıllık tarihinde kültürümüzün öne çıkarılması lazım. Aslantepe Höyüğü bu anlamda çok önemli bir değerdir. UNESCO kültürel mirasa girme noktasında biz alan yönetimi ve alan planını yaptık. UNESCO aday listesine aldırdık. Asıl listeye alınması için gerekli dokümantasyonlar yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşüldü. O dokümantasyonların diplomatik kurye ile Paris'e gönderilmesi sağlandı. Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanımız geldiğinde kendilerine de ifade ettik. O noktada gerekli çalışmaları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Malatya'da Yazıhan, Arguvan, Arapgir ve Hekimhan kültür rotası oluşturdu. Akçadağ, Levent vadisi, Somuncubaba, Gürpınar şelalesi, Tohma bir kültür rotası oluşturdu. Doğanşehir'de Polat, 

HABERİ PAYLAŞ!

Tanıtım

İlk Yorum Yazan Sen Ol!