Malatya Sivil Toplum Platformundan Diyarbakır Annelerine Destek

Milli Beka Hareketi Doğu Anadolu Bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer, Muhtarlar Günü'nü kutlayarak, 'Muhtarlık, fedakarlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir' ifadelerini kullandı..

Malatya Sivil Toplum Platformundan Diyarbakır Annelerine Destek
Malatya
Milli Beka Hareketi Doğu Anadolu Bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer, Muhtarlar Günü'nü kutlayarak, 'Muhtarlık, fedakarlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir' ifadelerini kullandı..

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Uzun süredir Diyarbakır’da HDP binasının önünde onur mücadelesi veren annelere destek çığ gibi büyüyor. Malatya Sivil Toplum Platformu, Malatya’daki STK kadın kollarının bir araya geldiği bir heyetle Diyarbakır’a giderek, çocuklarını terör örgütünün elinden almaya çalışan annelere destek olup, yanlarında olduklarını ifade ettiler.
İlk günden beri terörle mücadelede her zaman devletin ve terör mağdurlarının yanında Milli Beka Hareketi de bu organizasyonda yerini aldı. Milli Beka Hareketi Battalgazi Kadın Kolları Başkanı Nevin Canpolat bu organizasyonda teşkilatı temsilen Diyarbakır’a gitti. Başkan Canpolat ,organizasyonun son derece verimli ve yerinde olduğunu belirterek “ Milli Beka Hareketi olarak her zaman terör mağdurlarının yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Yurt çapında ve Yurt dışında yer alan bütün teşkilatlarımız var gücüyle bu mücadeleye tam destek vermektedir. Ülkemiz içeride ve dışarıda terör unsurlarıyla mücadele ederken, bizim de var gücümüzle devletimizin yanında olmamız gerekiyor” diyerek teşkilat olarak her zaman üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi. 
Diyarbakır’da bir annemizin başlattığı bu onurlu mücadele her geçen gün daha da anlam kazanıyor. Annelerimiz evlatları için neler yapabileceklerini ortaya koymuşlardır diyen Başkan Canpolat “ hepimiz anneyiz ya da anne adayıyız. Bu çocuklar bizim, terör örgütlerinin çocuklarımızın yakasından ellerini çekmeleri için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Devletimiz güçlüdür, her zaman dik durmasını bilen, bu ülkede kaos çıkararak bundan farklı rant elde etmeye çalışanlara asla geçit vermeyen çelikten bir irade şu anda görev başında ve bizler Milli Beka Hareketi olarak bu çelikten iradenin emrindeyiz. Dağa götürülen çocuklar asla korkmasınlar, gelip devlete teslim olsunlar. Terör örgütlerinin maşası olmasınlar “ dedi
Milli Beka Hareketi Genel başkanımız Sayın Murat Şahin’in, Genel başkan Vekili Sayın İbrahim Aygün’ün, Doğu Anadolu Bölge Başkanı Sayın Mehmet Zafer’in de selamlarını ilettiklerini söyleyen Başkan Canpolat, annelerimizin gözlerindeki umudu gördüklerini ve umudun terörün kökünü kazıyacağını belirtti.

İhlas Haber Ajansı Son Güncelleme: 19 Ekim 2019 15:39

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN