Milli Beka Hareketi Mimarlar Odasını Ziyaret Etti

Milli Beka Hareketi Mimarlar Odasını Ziyaret Etti Yeni Türkiye’nin Yeni Yüzü  olarak yola çıkan Milli Beka Hareketi ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

Milli Beka Hareketi Mimarlar Odasını Ziyaret Etti
Malatya
Milli Beka Hareketi Mimarlar Odasını Ziyaret Etti Yeni Türkiye’nin Yeni Yüzü  olarak yola çıkan Milli Beka Hareketi ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.
Tanıtım

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Yeni Türkiye’nin Yeni Yüzü  olarak yola çıkan Milli Beka Hareketi ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.  Bir yandan Yurt Çapında ve Yurt Dışında teşkilatlanma çalışmalarına aralıksız devam  eden Milli Beka Hareketi  , diğer taraftan da kamu kuruluşlarını ve sivil toplum örgütlerini ziyaret etmeye devam ediyor. Bu ziyaretler kapsamında Mimarlar Odası Malatya Şube Başkanı Fatma Altaş’ı makamında ziyaret etti.

Milli Beka Hareketi Doğu Anadolu Bölge ve Malatya İl Başkanı İbrahim Aygün, il ve ilçe teşkilatlarıyla birlikte yaptıkları ziyarette Mimarlar Odası’nın kentlerin gelişmesinde etkin rol oynadıklarını ve Malatya Şubesinin de son derece başarılı çalışmalar yaptıklarının altını çizdi. Milli Beka Hareketi hakkında bilgiler veren  Başkan Aygün devletin yararına olan her türlü faaliyetin yanında olduklarını söyledi. Mimarlar Odası Malatya Şube Başkanı Başkanı Fatma Altaş ziyaretten duyduğu menuniyeti dile getirirken Malatya’da yaşadıkları bazı sıkıntıları anlattı. Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Malatya Devlet Hastanesi) yanında yapılması planlanan Fizik Tedavi Rehabilitasyon  Hastanesi bünyesinde kurulmak istenen Psikiyatri ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Bölümü’ne tepki gösterdi. İl Emniyet Müdürlüğü Binası,  Yeni Devlet Hastanesi ve Birimleri (Ağız Diş Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesi inşaat devam ediyor.) Devlet Demiryolları Müdürlüğü ve lojmanlarının yanı sıra yapımı tasarlanan Hastane binası ile beraber İtfaiye Alanı ve Eğitim alanının da aynı ada üzerinde düşünüldüğünü hatırlatan Mimarlar Odası, bölgede oluşacak yapı stokunun yaratacağı sıkıntılardan hariç, herhangi bir şekilde iyileşmeleri söz konusu olmayacağı uzmanlarca belirtilen hasta – suçlu grubunun kent merkezindeki bir hastanede tutulacak olmalarının güvenlik açısından da bir takım sıkıntılar doğuracağını belirterek projeden vazgeçilmesini veya şehir merkezine daha münasip bir mesafeye yapılması gerektiğini söyledi.
Başkan Aygün “ Sayın Altaş  bu konuda son derece haklı bir talepte bulunuyor, kent merkezine böyle sıkıntılı bir projenin yapılmaması ve kent dışında kırsal bir alanda yapılması gerektiğini söyledi.

Mimarlar Odası Malatya Şube Başkanlığı ziyaretinde Başkan Aygün’e  Bölge Danışmanı Yaşar Kıralp , İl Teşkilat Başkanı Mehmet Altuntop, Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Zafer , il Başkan Yardımcısı Necmettin Değer, Basın Danışmanı Kadir Değirmenci eşlik etti. Aygün,  Fatma Altaş’a Türk Bayrağı Ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

İhlas Haber Ajansı Son Güncelleme: 15 Kasım 2018 17:23
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

Tanıtım

İlk Yorum Yazan Sen Ol!