Siyer-i Nebi Sınavı 15 Aralık’ta.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD-MGV) TÜM Türkiye de her yıl ‘’gençler efendimizin izinde’’ sloganı ile düzenlediği Siyer-İ Nebi yarılması Malatya kayıtları başladı.

Siyer-i Nebi Sınavı 15 Aralık'ta.
Malatya
Anadolu Gençlik Derneği (AGD-MGV) TÜM Türkiye de her yıl ‘’gençler efendimizin izinde’’ sloganı ile düzenlediği Siyer-İ Nebi yarılması Malatya kayıtları başladı.
Tanıtım

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Anadolu Gençlik Derneği (AGD-MGV) TÜM Türkiye de her yıl ‘’gençler efendimizin izinde’’ sloganı ile düzenlediği Siyer-İ Nebi yarılması Malatya kayıtları başladı. Geçen sene hem orta okul hemde lise derecelerinde olan yarış  bu sene önce liseler ile başlıyor.
Yarışma hakkında açıklamalarda bulunan AGD Malatya şube başkanı Tayyar Emre : ‘’ Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu hadis-i şerifiyle müjdeliyordu: ‘‘Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak ta Allah'a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir. Efendimizin izinde bir gençlik olarak onun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Liseli gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için: O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah'a ibadet eden temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Bu yarışma ile de Peygamber Efendimizin hayatını okuma ve okutma noktasında hayırlı neticeler aldığımız kanaatindeyim.’’ Dedi.
Malatya şubesi yönetim kurulu üyesi ve liseler komisyonu başkanı Mevlüt Öztürk ise şunları kaydetti : ‘’"Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar." Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de Lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler. Bu münasebet ile düzenlemş olduğumuz yarışmaya genç kardeşlerimin her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun talep göstereceklerine inanıyorum.’’ Dedi.
Efendimizinizinde.com adresinden başlanan kayıtlar devam ediyor. Bazı ödüllerinde dağıtılacağı sınavın son başvuru tarihi ise 18 Kasım olarak belirlendi.
Türkiye genelinde birinciye 8 bin, ikinciye 6 bin ve üçüncüye ise 4 bin Türk Lirası ödül dağıtılacak olan yarışma da bir de Malatya geneli ödülleri olacak buna göre Malatya da ise birinciye 2000 ikinciye 1500 üçüncüye 1000 Türk Lirası ödül verilecek.
15 Aralık’ta yapılacak olan sınavın sonuçları ve ödül takdimi 31 Aralık 2018 günü kutlanacak olan Mekke’nin Fethi gecesinde yapılacak.

İhlas Haber Ajansı Son Güncelleme: 11 Kasım 2018 18:38

HABERİ PAYLAŞ!

Tanıtım

İlk Yorum Yazan Sen Ol!