Turizm sektöründe istihdam protokolünü imzalayan ilk üniversite oldu

Turizm sektöründe istihdam protokolünü imzalayan ilk üniversite oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın YÖK ile yaptığı işbirliği kapsamında üniversite-özel sektör arasındaki ilk “Turizm sektöründe istihdam protokolü” Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) ile dünyanın ve Avrupa’nın en büyük turizm şirketlerinden TUI Grup ile yapıldı.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

MTÜ Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu’ndaki protokol törenine Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Kültür ve Turizm İl Müdürü Çetin Şişman, rektör yardımcıları, dekanlar ve idari yöneticiler ile TUI Group – TTHotels Türkiye Temsilcisi Av. Kaan Şahinalp ile TUI Group - TTHotels Turkey İnsan Kaynakları Direktörü Satı Murat Demirer katıldı.

Protokol töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut,  turizm konusunda ilk üniversite-özel sektör işbirliği kapsamında ilk protokolü imzalayan üniversite olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Küresel ekonominin önemli oyuncularından birisi turizmdir. Önemli bir istihdam kapısı olan turizm ve hizmet sektörü bu alanda yaşanan rekabetten dolayı artık kalifiye ve yetişmiş elemana ihtiyaç duymaktadır. Turizm sektöründe kalifiye eleman sayısı arttıkça, turizm sektörü de gelişimini ve büyümesini daha sağlıklı olarak gerçekleştirecektir. Bu tür anlaşmalarla hem öğrencilerimizin gerek özlük hakları, gerekse de istihdam edilebilirlikleri alanında Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksekokulumuzun açılan yeni bölümleri ile birlikte güzel bir protokol olacağına inanıyorum.” dedi.