Bir Yerlerde Yanlış Var !...


Gaziantep Büyükşehir  Belediyespor futbol takımı geldi, İnönü stadında bizim futbolculara ders verdi.Deyimi yerinde ise, döve döve maçı kazandılar gittiler.Hakem mi dediniz, süper lig hakemi yahu, evlere şenlik düdüğü ile saç baş yoldurttu.
Hemen hemen her makalemde, ve radyo proğramlarında yazarım ve söylerim. Her babayiğidin harcı değildir yöneticilik yapmak diye.. Defalarca Onursal Başkanımız Ahmet Çakır’a çağrıda bulundum. İşİşden geçmeden bu soruna bir çözüm bulun diye.. Ve inşallah bundan sonraki süreç daha dibe vurmadan canlanıp ligde kalıcılığımızı perçinlemektir.Bakın ilk 5 demiyorum ligde kalalım diyorum…
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ,”Ben sporcununzeki, çevik ve aynı zamandaahlaklısını severim”sözü ne güzel bir sözdür.Bu sözü bizim yenimalatyapsor futbolcularına da yansıtmak ve kulaklarına küpe yaptırmak isterdim. Bakınız süper lig dahil, bir babayiğit çıksın desin ki , bu kulübün borcu yok. Bu kulübün futbolculara borcuda yok. Her kulüpte borç olayı olduğu gibi, futbolcularına olan ödemeleri gecikmelide olsa borç bulunmaktadır. Asıl önemli konu ise; bu kulübün başkanı futbolcularına , teknik heyete ve taraftarlarına güven aşılayacak. Güveni verdiğiniz andan itibaren, futbolcusuda , teknikheyetide çıkar sahaya aslanlar gibi maçını yapar . Bizimkiler gibi  sahada gezinmez. İşte yukarda yazdığım Atatürk’ün güzel sözünü ben bizim o çok değerli futbolculara armağan ediyorum…
Şu düşünce de yanlıştır. Kulüp Malatya’dan yönetilir. Bu kanımca çok saçma bir düşünce. Bir insanın yöneticilik vasfı olduğu müddetçe , antartikadan da kulübü yönetilir aslanlar gibi. Bir sözkonusu olan sorun ise, “Ayağımızı sağlam basıyoruz. Diğer kulüpler gibi borç batağına girmek istemiyoruz” mantalitesiacaip derecede yanlıştır. Yahu yöneticilikte aynı ligde bir kulübün ne denli zor durumda olursa olsun o kulübü lanse ederek, beyanat veremezsin. Beyanatı veriyorsun madem, çok ama çok güçlü lobin olacak ki, çıkasın herkese kafa tutar gibi konuşasın.
O kadar çok sorun var ki hangi birini yazsak diye homurdanıyoruz kendi kendimize. Yenimalatyaspor’da yapılan transferleri bir gözden geçiriyorum. Mehmet Umut  santrafor diye alınan genç bir futbolcu. Sahada ne iş yapar 2 maçdır izliyorum anlamış değilim.Sedat dediler bu hafta vasatın altında kaldı. Yırtındık abi, bu takıma kanat alınması gerek diye.Yok abi biz orta saha ve akabinde Almanya bal liginden ve 6 .ncı kümeden futbolcular aldık.E be kardeşim onlardan Malatya’da çok. U21 ‘e git bari ordanalki diyelim ki, en azından bizim çocuklar. Oynuyorlar.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi karşılaşmasını hep birlikte izledik. Saçlar başlar yolundu. Allah’dan kalede devleşen bir Ertaç vardı da, farkı önledi. Takımla oynamanın ne denli tehlikeli olduğunu defalarca yazdık. Sırf İrfan Hoca için değil. MBA ilk 18 de. Aydın Çetinde. Ali Sakal ki, bu zamana kadar ki karşılaşmalarda sahanın en iyilerinden biri olan futbolcuyu kesersen, yedeğe alırsan tepe taklak gidersin.Akabinde senin  Aydın Çetinin var. Yakup nedir ya. İrfan Buz hocanın 1461 Trabzon maçında da oyuncu değişikliklerinde hata üstüne hata yaptığını gözlemledik bu maçda olduğu gibi. Tek doğrusu Ali Sakalı alması oldu diyebiliriz.Geçen hafta bizi bu takımdan soğutuyorlar demiştim. Bu hafta da tekrarladılar..Şahsım adına yönetimde bir değişiklik şartı geldi ve zamanın geçtiği düşüncesi bende ağır basmaya başladı..Her ne kadar İrfan Buz takımdan daha memnun olsada….
Şimdi klişeleşmiş sözümüzü yineleyelim. Bu maç bitti önümüzdeki maçlara bakacağız…

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31May

Ahali Noluyoruz ?...

24May

Valimiz Baştacımız...

08May

Seyri Güzel, Skoru Kötü

03May

Play-of Hayal Oladu

25Nis