İşte Böyle Her Hafta Böyle!..


Yeni Malatyaspor kendi saha ve seyircisi önünde Samsunspor ile beraberlikle ayrıldı.YeniMalatyaspor’un  bu maç da ortaya koyduğu futbol tatmin etti.

16 haftadır takımımız kanaatimce kendi sahasında en harika maçını oynadı.Alışageldiğimiz ilk 15 dakika oynayan ve kondisyon açısından çöken takımımız bu maçda 90 dakika, pres,atak ve cesur futbol oynaması taraftarları da bizleri de memnun etti. Galip gelinebilecek maç malesef beraberlikle sonuçlandı.Olsun biz bu futbolu oynadığımız sürece puan veya puanları alacağımızdan şüphem yok.Önemli olan da İrfan Buz’un yedek oyuncuları oyuna girişi ile birlikte takıma katkı sağlaması oldu. Nitekim geçtiğimiz maçlar da yedek oyuncuların sahaya girişi katkı sağlamadığı gibi, takımı demorilize edişi ile dikkat çekiyordu. Ama bu karşılaşmada sonra dan oyuna giren futbolcularımız hakikaten canla başla sahada çalıştı.

Şu maç dan alınacak 3 puan bizi iyice havaya sokacaktı. Akabinde karşında Samsun gibi  ligin en pahalı ve en iyi takımıyla karşılaştık. Gerçi son haftalara baktığımızda Samsun da gözle görülür bir düşüş yaşansa da, bilinmeliki takımımız da iç sahada başarılı sonuçlar alamıyordu. Ali Sakal gibi dürüst, çalışkan ve tam anlamıyla profesyonel futbolcular var olması lazım takımımızda.Bilindiğiüzre çocuğunun yoğun bakımda olması, onu demorilize etmemiş bilakis sahada var gücüyle arkadaşlarına yardımcı olması takdir ile karşılanmalı.Sakatlığınında ciddi olmaması bizleri bu karşılaşmada sevindirmiştir.

Samsun karşılaşmasında takım olarak iyiydik. Bu futbolu ligin ilk yarısının son maçında Boluspor karşısında sürdürmek ve o maç da galibiyetle ayrılmak gerektiğini de vurgulamak isterim.Biliniyor ki takımımız deplasman da daha iyi organize olmakta.Bu  karşılaşma da alınacak 3 puan bizleri  ligin ikinci devresinde daha çok havaya sokacak ve lig de ilk 5 veya liderlik için savaşacağımızı kanıtlamamız gerekir.

İşte Böyle Her hafta böyle Kaplanlar.Oynayın cesur futbol sergileyin, bizlerde göğsümüzü gere gere sizlerden bahsedelim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31May

Ahali Noluyoruz ?...

24May

Valimiz Baştacımız...

08May

Seyri Güzel, Skoru Kötü

03May

Play-of Hayal Oladu

25Nis