Başkan İlhan'dan Engelliler Haftası Mesajı

Engellilik insani bir halin özeti olup herkesin, her an başına gelebilecek bir durumdur. Ortada gerçek bir engel varsa o da kalplerdeki engeller,

Başkan İlhan'dan Engelliler Haftası Mesajı
Politika
Engellilik insani bir halin özeti olup herkesin, her an başına gelebilecek bir durumdur. Ortada gerçek bir engel varsa o da kalplerdeki engeller,

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Engellilik insani bir halin özeti olup herkesin, her an başına gelebilecek bir durumdur. Ortada  gerçek bir engel varsa o da kalplerdeki engeller, zihinlerdeki pürüzler, vicdanlardaki lekelerdir. Ulaşımdan eğitime, çalışma hayatından sağlık hizmetlerine varıncaya kadar her alanda engellilerimize insanca bir hayat sunmak, insani ve hukuki mükellefiyettir. Engellilerimizi mağdur ve meşgul eden asıl pürüzleri kaldırmak başta siyasiler olmak kaydıyla herkesin gaye ve görevleri arasındadır. Engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir toplum, engelsiz bir gelecek için sorumluluk şuuru, empati kültürü, dayanışma ve yardımlaşma duygusu muhakkak surette canlı ve aktif tutulmalıdır.
Eşitlik ilkesi gereğince ve yüce dinimizin buyrukları doğrultunda engelli kardeşlerimizin, hayatın her alanında hak ettikleri seviyelerde bulunmalarının önü ardına kadar açık tutulmalıdır. Engelli olmayı atıl değil aktif hale dönüştürmek; üretim çarkının içinde özne haline getirmek, hayatın akışına çaresizce kapılan değil, bizatihi yön veren bir konuma taşımak şarttır.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak engelli kardeşlerimizin samimiyetle ve her zaman yanlarında olacağız. Milliyetçi Hareket Partisi var olduğu müddetçe engelli kardeşlerimiz hiçbir zaman sahipsiz kalmayacak, yalnız olmayacak, umutları boşa çıkmayacaktır.                       Tüm engelli kardeşlerimin haftasını en içten dileklerimle kutluyorum. 
 

Bülten Son Güncelleme: 00 0000 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN