Ekonomi

Patates üreticileri borç erteleme istiyor Patates üreticileri borç erteleme istiyor
Yeni yılda pideye zam kapıda Yeni yılda pideye zam kapıda
Sadıkoğlu, asgari ücreti değerlendirdi Sadıkoğlu, asgari ücreti değerlendirdi
Hisarcıklıoğlu: 'İş yapma kolaylığı endeksinde 33. sıraya yükseldik' Hisarcıklıoğlu: 'İş yapma kolaylığı endeksinde 33. sıraya yükseldik'
Muğla'da 5 Bin kişiye 16 milyon lira Mikro kredi desteği sağlandı Muğla'da 5 Bin kişiye 16 milyon lira Mikro kredi desteği sağlandı
Borsa günü yatay tamamladı Borsa günü yatay tamamladı
Vali Kaymak: 'Ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşacaktır' Vali Kaymak: 'Ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşacaktır'
30. Gapshoes Ayakkabı Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı 30. Gapshoes Ayakkabı Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı
İnegöl tarımda şahlanıyor İnegöl tarımda şahlanıyor
Van'da fabrikaların güneş enerjisiyle donatılması finansmanı değerlendirildi Van'da fabrikaların güneş enerjisiyle donatılması finansmanı değerlendirildi
Serbest piyasada altın fiyatları Serbest piyasada altın fiyatları
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi
11 ayda 806 esnaf kepenk kapattı 11 ayda 806 esnaf kepenk kapattı
BTSO'da 'E-ticareti Konuşuyoruz' seminerine yoğun ilgi BTSO'da 'E-ticareti Konuşuyoruz' seminerine yoğun ilgi
Milletvekili Arvas'tan yenilenebilir enerji kaynakları alanı müjdesi Milletvekili Arvas'tan yenilenebilir enerji kaynakları alanı müjdesi
Ormanlar Büyüyor sosyal sorumluluk projesi ile 7 bin 300 çam fidanı dikildi Ormanlar Büyüyor sosyal sorumluluk projesi ile 7 bin 300 çam fidanı dikildi
GTO Tam açıldı GTO Tam açıldı
Yaş meyve sebze ve mamulleri UR-GE projeleriyle hedef pazarlara ihraç edilecek Yaş meyve sebze ve mamulleri UR-GE projeleriyle hedef pazarlara ihraç edilecek
Türkiye Kooperatifler Fuarı'nda Adana stantına yoğun ilgi Türkiye Kooperatifler Fuarı'nda Adana stantına yoğun ilgi
Marmarabirlik, kooperatifçilik fuarında Marmarabirlik, kooperatifçilik fuarında
Ekonomi Haberleri

Patates üreticileri borç erteleme istiyor

Türkiye'de yüzde 20 patates üretimi yaparak lokomotif olan Niğde'de, patates depolarda satış bekliyor. Satış yapamayan çiftçiler ise tarımsal kredilerinin ertelenmesini istiyor.

Yeni yılda pideye zam kapıda

Malatya Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi, artan maliyet karşısında yeni yılda pideye zam yapılmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Sadıkoğlu, asgari ücreti değerlendirdi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (TSO) Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Ülkemizde insanların yaşamı için asgari ücretin yeterli olmadığını düşünüyoruz, ama bununla beraber işverenlerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor' dedi.

Hisarcıklıoğlu: 'İş yapma kolaylığı endeksinde 33. sıraya yükseldik'

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep'te sanayicilerin ödüllendirildiği 'Gaziantep'in Yıldızları Ödül Töreni' programına katıldı. Hisarcıklıoğlu, 'Dünya Bankası iş yapma kolaylığı endeksinde 60. sıradan 33. sıraya yükseldik' dedi.

Muğla'da 5 Bin kişiye 16 milyon lira Mikro kredi desteği sağlandı

Muğla'da Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından Türkiye genelinde uygulanan mikro kredi uygulaması ile 12 kadına 29 Bin lira kredi dağıtımı gerçekleştirildi. 10 yıllık süreçte ise 5 Bin kişiye 16 milyon lira mikro kredi desteği sağlandığı açıklandı.

Borsa günü yatay tamamladı

Borsa, günü yüzde 0,08'lik hafif düşüşle tamamladı.

Vali Kaymak: 'Ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşacaktır'

Endüstriyel Verimlilik Uygulamaları Başarı Hikayeleri konulu panelde konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Ülkemiz, 'Yüksek Teknoloji ve İnovasyon', 'Dijital Dönüşüm ve Sanayi Hamlesi', 'Girişimcilik', 'Beşerî Sermaye' ve 'Altyapı' olmak üzere 5 ana bileşenden oluşan strateji doğrultusunda, sanayi ve teknoloji alanlarında 2023 hedeflerine ulaşacaktır dedi.

30. Gapshoes Ayakkabı Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Ayakkabıcılar Odası, KOSGEB, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Odası destekleriyle, Akort Fuarcılık tarafından düzenlenen 30. GAPSHOES Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Kış Fuarı düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

İnegöl tarımda şahlanıyor

TKDK desteği ile kurulacak soğuk hava deposunun projesinin onaylandığını ifade eden İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ilçenin ciddi tarımsal üretiminin olduğuna dikkat çekti.

Van'da fabrikaların güneş enerjisiyle donatılması finansmanı değerlendirildi

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) tarafından 'Saha ve Çatı Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projelerinin Finansmanı' bilgilendirme semineri düzenlendi.

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 273,80 lira oldu.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi

Meclis toplantısında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehre yeni yapılacak otoparklarla birlikte Parkomat firmasını da sisteme dahil ederek kendi kendini finanse eden bir sisteme doğru ilerleyeceklerini söyledi.

11 ayda 806 esnaf kepenk kapattı

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, son 11 ayda 806 esnafın kepenk kapattığını açıkladı.

BTSO'da 'E-ticareti Konuşuyoruz' seminerine yoğun ilgi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Akademi Projesi kapsamında 'E-ticareti Konuşuyoruz' paneli düzenlendi. Panelde, E-ticaret sektörünün öncü şirketleri, Bursalı firmalara elektronik ticaret yolculuğunda önemli ipuçları aktardı.

Milletvekili Arvas'tan yenilenebilir enerji kaynakları alanı müjdesi

VAN (İHA) – AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Van'ın yenilenebilir enerji kaynak alanı (YEKA) olarak ilan edilmesiyle ilgili çalışmalarının sonuç verdiğini belirterek, 'İlimizin YEKA olarak ilan edilmesi, Van'ı yenilenebilir enerjide bölgesel bir merkez haline getirecektir' dedi.

Ormanlar Büyüyor sosyal sorumluluk projesi ile 7 bin 300 çam fidanı dikildi

Nisan ayında başlatılan 'Ormanlar Büyüyor' sosyal sorumluluk projesi ile 7 bin 300 çam fidanı dikildi.

Toplam 4081 haber.