Ekonomi

2019 yılında 11 bin 737 konut satıldı 2019 yılında 11 bin 737 konut satıldı
Palandöken Meslek öğrenmek genç işsizliği bitirir Palandöken Meslek öğrenmek genç işsizliği bitirir
Serbest piyasada altın fiyatları Serbest piyasada altın fiyatları
KOSGEB işletme geliştirme destek programı değişti KOSGEB işletme geliştirme destek programı değişti
AYTO'nun 436 üyesi Gıda ve İçecek Fuarı'nı ziyaret etti AYTO'nun 436 üyesi Gıda ve İçecek Fuarı'nı ziyaret etti
10 milyon liraya 2 bin kişilik istihdam 10 milyon liraya 2 bin kişilik istihdam
Prof. Dr. Göçer 'Lisans üstü eğitim 2023 hedefi için çok önemli' Prof. Dr. Göçer 'Lisans üstü eğitim 2023 hedefi için çok önemli'
Kilosu 10 liraya düşen hamsi Rize'de yüzleri güldürdü Kilosu 10 liraya düşen hamsi Rize'de yüzleri güldürdü
Burkay: 'Sanayi olmadan kalkınma olmaz' Burkay: 'Sanayi olmadan kalkınma olmaz'
Van'da kalifiyeli eleman sıkıntısı sona eriyor Van'da kalifiyeli eleman sıkıntısı sona eriyor
Başkan Dere: 'Zincir marketler her ürünü satmamalı' Başkan Dere: 'Zincir marketler her ürünü satmamalı'
Atıcı 'Milas'a acil olarak fuar alanı yapılmalı' Atıcı 'Milas'a acil olarak fuar alanı yapılmalı'
TÜRSAB Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Ömer Kartın: TÜRSAB Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Ömer Kartın:
Petrol Ofisi, eğitimlerle de 'Müşteri Memnuniyeti'ne odaklandı Petrol Ofisi, eğitimlerle de 'Müşteri Memnuniyeti'ne odaklandı
Denizli'de uçak, helikopter ve drone portatif üretimi yapılacak Denizli'de uçak, helikopter ve drone portatif üretimi yapılacak
Kızıltan: 'Bir araya gelmek ve yeni ekonomi bölgesi temelinde güvenli bir liman oluşturmak zorundayız' Kızıltan: 'Bir araya gelmek ve yeni ekonomi bölgesi temelinde güvenli bir liman oluşturmak zorundayız'
Egeli ihracatçılar 2020 yılını sürdürülebilirlik yılı ilan etti Egeli ihracatçılar 2020 yılını sürdürülebilirlik yılı ilan etti
Akteknik, preimum araçlara kalıp üretiyor Akteknik, preimum araçlara kalıp üretiyor
Mağazadan eve paket teslimatı Mağazadan eve paket teslimatı
Özdemir: 'Tarım Bakanlığımız bakliyatta yol haritasını belirledi' Özdemir: 'Tarım Bakanlığımız bakliyatta yol haritasını belirledi'
Ekonomi Haberleri

2019 yılında 11 bin 737 konut satıldı

Konut kredisi faizlerinin düşmesi, KDV ve tapu harçlarında indirim yapılması emlak sektörünün yüzünü güldürdü.

Palandöken Meslek öğrenmek genç işsizliği bitirir

Meslek öğrenmenin, sanayide ya da berberin yanında çırak olmanın ceza yöntemi olmadığını hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Çocuklarımıza 'eğer okumazsan sanayiye veririm, eğer ödevini yapmazsan yazın berber çırağı olursun' gibi cümleler kullanarak, erken meslek öğrenmeyi bir ceza koşulu olarak kullanmamalıyız.

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 296,40 lira oldu.

KOSGEB işletme geliştirme destek programı değişti

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, 2 Ocak 2020 tarihi itibariyle KOSGEB'in işletme geliştirme destek programında değişikliğe gidildiğini duyurdu.

AYTO'nun 436 üyesi Gıda ve İçecek Fuarı'nı ziyaret etti

Aydın Ticaret Odası (AYTO) gelenek haline getirdiği, Antalya'da düzenlenen ANFAŞ FoodProduct-Gıda ve İçecek Fuarı ile ANFAŞ HotelEquipment-Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ziyaretlerini 2020 yılında da devam ettirdi.

10 milyon liraya 2 bin kişilik istihdam

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, mevsimlik tarım işçisi çocuklar sorununu çözmeye yönelik fikir ve önerilerini, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu toplantısında açıkladı.

Prof. Dr. Göçer 'Lisans üstü eğitim 2023 hedefi için çok önemli'

Avrasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mahmut Göçer lisansüstü eğitimin önemine vurgu yaparak Türkiye'nin 2023 hedefleri arasında yer alan araştırmacı sayısı konusunda geldiği konumu değerlendirdi.

Kilosu 10 liraya düşen hamsi Rize'de yüzleri güldürdü

Günlerdir yüzünü göstermeyen hamsi bugün Rize'de esnafı da müşteriyi de güldürdü.

Burkay: 'Sanayi olmadan kalkınma olmaz'

Bursa'daki organize sanayi bölgelerinin iştirakiyle kurulan Bursa Organize Sanayi Bölgeleri Birliği A.Ş. (BOSBİR), Kestel Organize Sanayi Bölgesi (KOSAB) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. BTSO ve TEKNOSAB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, küresel ekonomi gerçekleri doğrultusunda sanayi olmadan kalkınma olamayacağını söyledi.

Van'da kalifiyeli eleman sıkıntısı sona eriyor

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından hazırlanan 'Tekstilde Nitelik İşbirliği ile Gelişiyor' projesi ile kentin nitelikli eleman sıkıntısı sona erecek.

Başkan Dere: 'Zincir marketler her ürünü satmamalı'

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, haksız rekabet koşullarının önlenmesi amacıyla ulusal zincir marketlerin satışını gerçekleştirdikleri ürünlere sınırlama getirilmesi gerektiğini belirtti.

Atıcı 'Milas'a acil olarak fuar alanı yapılmalı'

Muğla Ziraat Odaları, Muğla genelinde yaşanan tarımsal sorunları ve çözüm önerilerinden oluşan dosyayı Ankara ziyareti kapsamında Muğla milletvekillerine iletti. Ziyarete katılan Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, ilçedeki sulama sorunlarını dile getirerek, sulama barajlarının yapımının hızlandırılmasını ve Milas'a acil olarak fuar alanı yapılmasını talep etti.

TÜRSAB Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Ömer Kartın:

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Ömer Kartın, UNESCO tescilli Afyon Mutfağının dünyaya tanıtılması gereken kıymetli bir mücevher olduğunu söyleyerek, 'Acentalarım vasıtasıyla buranın daha fazla tanıtılması yönünde benim çalışmalarım olacak' dedi.

Petrol Ofisi, eğitimlerle de 'Müşteri Memnuniyeti'ne odaklandı

Gerçekleştirdiği eğitimlerle de 'Müşteri Memnuniyeti'ni daha da yükseltmeyi hedefleyen Petrol Ofisi, eğitim ve iş geliştirme uzmanlarından oluşan 26 kişilik ekibi ile istasyon çalışanlarına şirketin ortak değerleri doğrultusunda eğitim verdi.

Denizli'de uçak, helikopter ve drone portatif üretimi yapılacak

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 'Denizli'de Teknik Tekstile Dönüşüm' projesi ile uçak, helikopter, drone, yat, araba ve kayak takımı parçaları elde edeceklerini ayrıca fonksiyonel kumaş elde etmeye ve plazma teknolojisine yönelik uygulamalar yaparak 'portatif üretim' yapılabileceğini belirtti.

Kızıltan: 'Bir araya gelmek ve yeni ekonomi bölgesi temelinde güvenli bir liman oluşturmak zorundayız'

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin ve Adana'nın da içinde bulunduğu yeni ekonomi bölgesinin 15 ili ve 6 kalkınma ajansını kapsadığını belirterek, 'Ekonomik büyüklük ve önem anlamında Marmara Bölgesinin bile ekonomik gücünü aşan bir bölge çıkmaktadır. Bir araya gelmek, ortak aklı yakalamak ve bahsettiğimiz bölge temelinde güvenli bir liman oluşturmak zorundayız. Bu, hem bölgemizin hem de ülkemizin çıkarınadır' çağrısında bulundu.

Toplam 3696 haber.