Ekonomi

ATO Başkanı Baran'dan Ramazan Bayramı mesajı ATO Başkanı Baran'dan Ramazan Bayramı mesajı
Bakan Albayrak: 'İhracatın içindeki ithalat payı araştırmasında Türkiye yüzde 16,5 ile en iyi 20'de' Bakan Albayrak: 'İhracatın içindeki ithalat payı araştırmasında Türkiye yüzde 16,5 ile en iyi 20'de'
Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan: 'Biz 82 yıldır önce halk, sonra bankayız' Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan: 'Biz 82 yıldır önce halk, sonra bankayız'
Bakan Pakdemirli'den 22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü mesajı Bakan Pakdemirli'den 22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü mesajı
Kahramanmaraş'ta 'beyaz altın'ın hasadına başlandı Kahramanmaraş'ta 'beyaz altın'ın hasadına başlandı
Ticaret Odaları Konsey Başkanı Baran, TOBB ekonomi buluşmasında sektörel sorunları aktardı Ticaret Odaları Konsey Başkanı Baran, TOBB ekonomi buluşmasında sektörel sorunları aktardı
Diyarbakır Tekstil OSB'de fabrikalar üretim yapmaya hazır Diyarbakır Tekstil OSB'de fabrikalar üretim yapmaya hazır
Yediveren çileğinde hasat serüveni başladı Yediveren çileğinde hasat serüveni başladı
Elazığ'dan Koza üretimi için, ipekböceği yetiştiriciliği atılımı Elazığ'dan Koza üretimi için, ipekböceği yetiştiriciliği atılımı
ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz: 'Bayramda evlerimize çiçek, sofralarımıza lezzet dolsun' ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz: 'Bayramda evlerimize çiçek, sofralarımıza lezzet dolsun'
18 milyarlık dev projede düğmeye basılıyor 18 milyarlık dev projede düğmeye basılıyor
Bal üretiminde korona hamlesi Bal üretiminde korona hamlesi
Turistleri Tut'a lavanta kokusu çekecek Turistleri Tut'a lavanta kokusu çekecek
Arılı dölleme ile domates yetiştiriciliğinde Gaziantep'te bir ilk Arılı dölleme ile domates yetiştiriciliğinde Gaziantep'te bir ilk
İKA desteğiyle firmalar dünyaya açılacak İKA desteğiyle firmalar dünyaya açılacak
Bakan Pekcan, Avrasya İş Konseyi Başkanlarıyla bir araya geldi Bakan Pekcan, Avrasya İş Konseyi Başkanlarıyla bir araya geldi
Hediyelik ürünler geçim kaynağı oldu Hediyelik ürünler geçim kaynağı oldu
Etkinlik sektörü sosyal mesafeli etkinliklere hazırlanıyor Etkinlik sektörü sosyal mesafeli etkinliklere hazırlanıyor
Ticaret Bakanı Pekcan: 'Hedefimiz 20 milyar doları aşmak' Ticaret Bakanı Pekcan: 'Hedefimiz 20 milyar doları aşmak'
TUSAŞ mobil uygulaması ile yerli ve milli ürünler artık mobilde TUSAŞ mobil uygulaması ile yerli ve milli ürünler artık mobilde
Ekonomi Haberleri

ATO Başkanı Baran'dan Ramazan Bayramı mesajı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, bayramlarda yaşanan birlik ve beraberlik duygularının daim olmasını dileyerek, 'Bu bayram herkes için sağlık olsun, pandemi son bulsun' dedi.

Bakan Albayrak: 'İhracatın içindeki ithalat payı araştırmasında Türkiye yüzde 16,5 ile en iyi 20'de'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'OECD'nin ihracatın içindeki ithalat payı araştırmasına göre Türkiye yüzde 16,5 ile en iyi 20'de ve Almanya, Fransa, İtalya'dan iyi durumda' dedi.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan: 'Biz 82 yıldır önce halk, sonra bankayız'

Küçük esnaf ve sanayi erbabına uygun koşullarla kredi kullandırma amacıyla 1938 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasıyla kurulan Halkbank 82. yaşını kutluyor.

Bakan Pakdemirli'den 22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü mesajı

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, 22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Kahramanmaraş'ta 'beyaz altın'ın hasadına başlandı

Kahramanmaraş'ta hasadına başlanan sarımsağın tarlada 15 liraya alıcı bulması çiftçinin yüzünü güldürdü.

Ticaret Odaları Konsey Başkanı Baran, TOBB ekonomi buluşmasında sektörel sorunları aktardı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı görevini de yürüten Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, üretim ve istihdamın korunarak ekonominin yeni normalleşme sürecine geçebilmesi için reel sektörün talep ve beklentilerini dile getirdi.

Diyarbakır Tekstil OSB'de fabrikalar üretim yapmaya hazır

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) fabrikaların üretime hazır olduğunu söyledi.

Yediveren çileğinde hasat serüveni başladı

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesine bağlı Kandil Mahallesinde alternatif ürün kapsamında yetiştirilen yediveren çileğinin hasadı başladı.

Elazığ'dan Koza üretimi için, ipekböceği yetiştiriciliği atılımı

Elazığ'da 5 yıl içerisinde en az 500 kutu ipek böceği yetiştirilip, 18 bin kilogram koza hasadının yapılabileceğinin saha çalışması ile ön görülmesi sonrasında bugün ipek böceği yumurtaları çiftçilere dağıtıldı.

ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz: 'Bayramda evlerimize çiçek, sofralarımıza lezzet dolsun'

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 23 No'lu Aktarlar ve Çiçekçiler Meslek Komitesi Üyesi Halil İbrahim Yılmaz, korona virüsle mücadele sürecinin tüm sektörler gibi aktar ve çiçekçilik sektörünü de olumsuz etkilediğini belirterek, dayanışmayla bu sürecin aşılacağını ifade etti. Yılmaz, Bayramda evlerimizi çiçek, sofralarımızı zengin bitki ve baharatlarımızın lezzeti doldursun dedi.

18 milyarlık dev projede düğmeye basılıyor

Türkiye'nin en büyük elektrik üretimi projelerinden biri olan Ilısu Barajı'nın altı tribününden ilki, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda hizmete alınıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katılacağı törene Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de katılacak.

Bal üretiminde korona hamlesi

Bitlis Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Medeni Avcil, Çin'de başlayan korona virüs nedeniyle Türkiye'nin bal üretiminde bu yıl daha üst sıralara çıkmasını beklediklerini söyledi.

Turistleri Tut'a lavanta kokusu çekecek

'Yeşillikler Beldesi' olarak bilinen Adıyaman'ın Tut ilçesi, 'Lavanta Vadisi' projesiyle turizm ve ekonomi yönünden gelişecek. Özellikle kadınlar istihdama büyük katkı sağlayacak.

Arılı dölleme ile domates yetiştiriciliğinde Gaziantep'te bir ilk

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir çiftçi, arılı dölleme yöntemi ile domates yetiştiriciliği yapıyor.

İKA desteğiyle firmalar dünyaya açılacak

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, Online World Ecommerce Forum'da E-İhracat Kalkınma Planı oturumunda, İpekyolu Kalkınma Ajansı'nın faaliyet alanı olan TRC1 Bölgesi'nin e-ticaret ve e-ihracat alanındaki potansiyeli ile İKA'nın bu potansiyeli geliştirmeye yönelik faaliyetlerini katılımcılarla paylaştı.

Bakan Pekcan, Avrasya İş Konseyi Başkanlarıyla bir araya geldi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, DEİK Türkiye-Avrasya ve Sektörel İş Konseyleri başkanlarıyla video konferans yöntemiyle bir araya gelerek, konsey başkanlarının görüş ve önerilerini dinledi.

Toplam 3957 haber.