Ekonomi

Palandöken: 'İnternet ve sosyal medya tüketici yanıltıyor' Palandöken: 'İnternet ve sosyal medya tüketici yanıltıyor'
Elazığ'da 10,5 milyon hibeli 14 proje kabul edildi Elazığ'da 10,5 milyon hibeli 14 proje kabul edildi
Kurban derileri ekonomiye kazandırılmalı Kurban derileri ekonomiye kazandırılmalı
Palandöken: 'Bayramlar paylaştıkça anlam kazanır' Palandöken: 'Bayramlar paylaştıkça anlam kazanır'
Kütükcü: Hedeflerimize doğru güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz Kütükcü: Hedeflerimize doğru güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz
TOKİ'den Ankara'nın merkezinde açık artırma ile arsa satışı TOKİ'den Ankara'nın merkezinde açık artırma ile arsa satışı
TESK Başkanı Palandöken, bayram öncesi ucuz akaryakıt uyarısı TESK Başkanı Palandöken, bayram öncesi ucuz akaryakıt uyarısı
Mahmut Arslan: 'Bu teklifler kabul edilebilir teklifler değil' Mahmut Arslan: 'Bu teklifler kabul edilebilir teklifler değil'
Palandöken,'Festival organizasyonlarında esnaf da olmalı' Palandöken,'Festival organizasyonlarında esnaf da olmalı'
Palandöken: 'Esnafa sicil düzenlemesi ve kredi desteği şart' Palandöken: 'Esnafa sicil düzenlemesi ve kredi desteği şart'
Elazığ, jeotermal ile seracılık ve sağlık turizminde zirve yapacak Elazığ, jeotermal ile seracılık ve sağlık turizminde zirve yapacak
Kayısı ihracatında 251 milyon dolar girdi sağlandı Kayısı ihracatında 251 milyon dolar girdi sağlandı
Elazığ'dan dünya pazarına kerevit, kilosu 100 TL Elazığ'dan dünya pazarına kerevit, kilosu 100 TL
Çıkış yolu milli üretimde Çıkış yolu milli üretimde
Başkan Turanlı, çiftçilere destekleme ödemesi açıklaması Başkan Turanlı, çiftçilere destekleme ödemesi açıklaması
Kurbanlık satıcıları sahte para konusunda uyarıldı Kurbanlık satıcıları sahte para konusunda uyarıldı
Borsa ilk yarıda yükseldi Borsa ilk yarıda yükseldi
Düşük fiyat yerli karpuza rağbeti arttırdı Düşük fiyat yerli karpuza rağbeti arttırdı
Emlak danışmanları mesleki yeterlilik belgesi alacak Emlak danışmanları mesleki yeterlilik belgesi alacak
Ekonomi Haberleri

Palandöken: 'İnternet ve sosyal medya tüketici yanıltıyor'

Türkiye Esnaf ve Sanatkrlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Piyasalarda sektörel bazda ticaret hacminin yüzde 60, yüzde 70'ini elinde bulunduran büyük şirketlerin piyasa fiyatını belirlemesi hukuka ve rekabet kurallarına açıkça aykırılık oluşturmaktadır' dedi.

Bakan Selçuk Brüt ücret 3 bin 500 TL’yi aşmayacak şekilde 150 TL iyileştirme yapıyoruz

Bakan Selçuk: “Brüt ücret 3 bin 500 TL’yi aşmayacak şekilde 150 TL iyileştirme yapıyoruz”

Elazığ'da 10,5 milyon hibeli 14 proje kabul edildi

Elazığ'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından 10,5 milyonu hibe toplam 19,5 milyon lira yatırım bedelli 14 projenin kabul edildiği bildirildi.

Kurban derileri ekonomiye kazandırılmalı

Kurban Bayramı'nda 3 milyon 600 bin küçük ve büyük baş hayvan kesilmesi bekleniyor.

Palandöken: 'Bayramlar paylaştıkça anlam kazanır'

Bayramların paylaştıkça anlam kazandığını hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Kurban Bayramı'nda kurbanlarımızı kesip Allah'a yakınlaşırken ihtiyaç sahiplerinin hayır duasını almayı unutmayalım. Paylaştıkça anlam kazanan bayramlarımız yardımların yerine ulaşması, sosyal adaletin gerçekleşmesi ve küslerin barışması için büyük bir fırsattır' dedi.

Kütükcü: Hedeflerimize doğru güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, hedefleri doğrultusunda güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceklerini söyledi.

TOKİ'den Ankara'nın merkezinde açık artırma ile arsa satışı

TOKİ, Başkentin merkezi Çankaya Çukurambar'da yer alan iki arsayı 'Açık Arttırma' yöntemi ile satışa sundu.

TESK Başkanı Palandöken, bayram öncesi ucuz akaryakıt uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Son günlerde art arda yaşanan otobüs yangınları, kaçak ve katkı maddeli akaryakıtı yeniden gündeme getirdi. Bayramla birlikte yıllık izinlerini birleştirerek uzun yola çıkacak olan vatandaşlarımız ucuz akaryakıta aldanarak felaketlere sebebiyet vermemeli. Akaryakıt alırken bildiğiniz ve güvendiğiniz istasyonları tercih edin' dedi.

Mahmut Arslan: 'Bu teklifler kabul edilebilir teklifler değil'

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bakan Selçuk, birinci ay yüzde 7 ikinci 6 ayda yüzde 4, diğer yıllarda 3+3 ve enflasyon farkı teklif etti. Ancak bu teklif kabul edilebilir değil dedi.

Palandöken,'Festival organizasyonlarında esnaf da olmalı'

Yazın gerçekleştirilen organizasyonlarda yerel esnafın özellikle unutulduğunu vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Yazın 4-5 aylık dönemde yazlık bölgelerde yapılan festivallerde, festival alanının çevresindeki yerel esnafımız özellikle göz ardı ediliyor. Festival alanına yiyecek, ve çeşitli içecek türü ürünlerinin asla sokulmaması, festival girişlerinin esnaftan uzak ve ters noktalardan seçilmesi gibi durumlar yaşanıyor' dedi.

Palandöken: 'Esnafa sicil düzenlemesi ve kredi desteği şart'

Üç kamu bankasının orta ve büyük işletmelere verdiği kredi paketine esnafı da eklemesi gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından orta ve büyük işletmelere yönelik başlatılan ivme finansman paketine esnafımız da eklenmeli. Kredi desteğine en çok esnafımızın ihtiyacı var. Öncelikle etkin bir sicil düzenlemesi ile kara liste sorunu çözülerek esnafımızın krediye ulaşmadaki engeller kaldırılmalı. Ardından da düşük faizli kredi desteği sağlanmalı' dedi.

Elazığ, jeotermal ile seracılık ve sağlık turizminde zirve yapacak

İşletim hakkı Elazığ Belediyesine verilen Cip Köyü Jeotermal Kaynak Suyu Sahasında önemli yatırımlara öncülük edeceklerini belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Seracılıkta ve sağlık turizminde şehrimizi önemli bir noktaya getireceğiz dedi.

Kayısı ihracatında 251 milyon dolar girdi sağlandı

Dünya kuru kayısı üretiminin başkenti olan Malatya'da, 2018-2019 kayısı ihracatı sezonu Temmuz sonu ile tamamlandı.

Elazığ'dan dünya pazarına kerevit, kilosu 100 TL

Keban Baraj Gölü'nden çıkartılan ve şu anda Rusya ve İsveç üzerinden dolaylı olarak dünya pazarına gönderilen kerevit, Elazığ'da kurulan Türkiye'nin ikinci tesisi ile artık işlenip bir çok ülkeye doğrudan gönderilmesi planlanıyor. Kerevitin işlenmiş haliyle 16,5 Euro'dan (100 TL) satılmasıyla bölgenin ekonomisine ciddi bir katkı sunması bekleniyor.

Çıkış yolu milli üretimde

TÜSAYDER çatısı altında dernekleşen satınalma profesyonelleri ülkenin geleceğini masaya yatırmaya hazırlanıyor. IX. Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi öncesi TÜSAYDER Başkanı Murat Altun, Bu zor günlerde ülkemize, milli birlik ve beraberliğimize destek çıkıyoruz. Çıkış yolu yerli ve milli üretime bağlı diye konuştu.

Başkan Turanlı, çiftçilere destekleme ödemesi açıklaması

Adıyaman'ın Kahta ilçe Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, yağlı tohum, hububat ve pamuk için kalan destekleme ödemeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Toplam 3090 haber.