ekonomi,haberleri

Ekonomi

Malatya ekonomi haberleri, ekonomi ve iş dünyasından gelişmeleri Malatya haber sitesi Malatya Çağgaş Haber ile takip edin.

Ekonomi Haberleri

Lojistik sektörü yenilikte anlaştı

Gaziantep Ticaret Odası'nın (GTO) cumartesi günü yapılacak meslek komitesi seçimleri öncesinde Yenilikçi Lojistikçiler Grubu'nun organizasyonuyla dayanışma yemeğinde bir araya gelen lojistikçiler yenilik, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Büyük bir katılımın gerçekleştiği yemekte sektörün ehil kişiler tarafından temsil edilerek yeniden eski itibarına kavuşturulması kararlaştırıldı.

Hayvan yetiştiricilerine ıslah projesi anlatıldı

Malatya'da hayvan yetiştiricilerine 3'üncü ıslah projesi hakkında bilgilendirilme toplantısı yapıldı.

Başkan Adayı Baştürk seçim çalışmalarını sürdürüyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 2 Ekim Pazar günü sandığa gidiyor. Seçim süresi boyunca esnaflarla yakın diyalog içerisinde olan MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk, Sıtmapınarı ve Malatya Park AVM esnafları ile bir araya geldi. Baştürk, esnafların sorunlarını dinledi ve desteklerini istedi.

Şanlıurfalı kadınlar üretime katkı sağlıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kadınlara yönelik istihdamın sağlandığı 'Toplum Destekli Seracılık' projesi çerçevesinde seralarda hasat yapıldı. Kadınların kazanlarda kaynattığı şire, iplere sarılan fıstık ve cevizle buluşarak sucuklu kuruyemiş haline getirildi.

GTO, dünya gıda sektörünü üyeleriyle buluşturdu

Kent ekonomisine önemli katkılar sağlayan faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Gaziantep Ticaret Odası (GTO), KOBİ'lerin ve İş Gücünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Artırılması Projesi çerçevesinde düzenlediği 'Food B2B Turkey-Gaziantep' organizasyonu ile 13 ülkeden 37 gıda ithalatçısı firmayı üyeleriyle buluşturdu.

Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas OSB çalışmaları yerinde incelendi

Gaziantep Vali Yardımcısı Anıl Alkal, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özpolat ile Müteşebbis Heyet Üyeleri, Ayakkabı İhtisas OSB alanını ziyaret etti.

Sadıkoğlu: 2 Ekim'e emin adımlarla ilerliyoruz

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, ziyaretlerini sürdürüyor.

DSİ'nin Şanlıurfa'daki yatırımları değerlendirildi

Şanlıurfa'ya gelen Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, Vali Salih Ayhan ile bir görüşme gerçekleştirdikten sonra bölge müdürlüğü tarafından organize edilen koordinasyon toplantısına katıldı.

Başkan Çetin: '50 binden fazla kişiyi işe yerleştirdik'

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, İstihdam Birimi vasıtasıyla 8 buçuk yılda 50 binden fazla insanı işe yerleştirdiklerini belirterek, 'Bir kişinin bile evine ekmek götürmesine vesile olduksa bu büyük bir mutluluk' dedi.

ATO Meclis Başkanı Acı: '128 yıldır hizmette yarışıyoruz'

Adana Ticaret Odası (ATO) Meclis Başkanı İsmail Acı, ''Adana Ticaret Odası bizim ulu çınarımızdır. Üyelerimiz için 128 yıldır hizmet veren Odamız, 128 yıldır olduğu gibi gelecek yıllarda da Adana ekonomisi için çalışmaya devam edecek'' dedi.

'Beyaz altın'da yüksek rekolte sevinci

Türkiye'de yetiştirilen pamuğun yaklaşık yüzde 50'sinin üretildiği Şanlıurfa'da hasat dönemi başladı. Üreticinin yüksek verim aldığı pamukta bu yıl 1 milyon 400 bin ton rekolte hedefleniyor.

Doğuyu Malatya ısıtacak

Malatya'da yaklaşan kış öncesi tarihi bakırcılar çarşısında tamiratı yapılan yüzlerce ikinci el soba, kışın uzun ve soğuk geçtiği doğu illerine gönderiliyor.

İranlı turistler Van esnafının yüzünü güldürdü

Van'da Nevruz ile başlayan ve hl devam eden İranlı turist yoğunluğu esnafın yüzünü güldürürdü. 9 ayda 280 bin İranlı turist şehre geldi.

Baştürk, Malatya TSO'da kadın meclis üyelerine ihtiyacımız var

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan Adayı Akif Baştürk, Emeksiz Caddesinde esnafları ziyaret etti.

Tüfenkci, EXPO Malatya'ya çok yakışacak

EXPO'nun Hollanda'nın Amsterdam kentinde yapılan 74. genel kuruluna katılan AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, EXPO'nun 2028 yılında Malatya'da yapılacak olmasının Türkiye'nin ve Malatya'nın tanıtımı adına oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Sadıkoğlu, Pusula rengimiz beyaz

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Eski Şire Pazarı, Kasap Pazarı ve Kuyumcular Çarşısı esnaflarını ziyaret etti.

Ağrı'da ayçiçeği üreticiliği yaygınlaşıyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde verimli toprakları ve önemli su kaynakları ile önemli bir tarım ve hayvancılık kenti olan Ağrı'da son yıllarda devlet desteği ile ekilen ayçiçeği yetiştiriciliği artıyor.

Van'da 569 çiftçiye sertifikalı arpa tohumu dağıtıldı

Van'da 569 çiftçiye, yüzde 75 hibeli 802 ton sertifikalı arpa tohumu dağıtıldı.

ÇKS başvurularını artık E-Devlet üzerinden alınacak

Resmî Gazetede yayımlanan kararla, artık Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS) başvuruları1 Ekim'den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Toplam 7868 haber.

Malatya ekonomi haberleri, ekonomi ve iş dünyasından gelişmeleri Malatya haber sitesi Malatya Çağgaş Haber Ekonomi Sayfasında.