Bilim ve Teknoloji

Bakan Varank: 'Ar-Ge kampüslerimiz, tersine beyin göçünün merkezi olsun' Bakan Varank: 'Ar-Ge kampüslerimiz, tersine beyin göçünün merkezi olsun'
18 Kasım'da TechAnkara Proje Pazarı başlıyor 18 Kasım'da TechAnkara Proje Pazarı başlıyor
SSB Teknoloji paylaşım günü düzenledi SSB Teknoloji paylaşım günü düzenledi
TUSAŞ, Tayland'da Savunma ve Güvenlik Fuarı'na katılacak TUSAŞ, Tayland'da Savunma ve Güvenlik Fuarı'na katılacak
Milli Yazılım 'GoArt' projesi Singapur'da Milli Yazılım 'GoArt' projesi Singapur'da
4. Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı Ankara'da gerçekleşecek 4. Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı Ankara'da gerçekleşecek
ASUS ROG Mothership Türkiye'de satışa çıktı ASUS ROG Mothership Türkiye'de satışa çıktı
Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: 'Türkiye'nin verisi, Türkiye'de kalsın' Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: 'Türkiye'nin verisi, Türkiye'de kalsın'
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Güney Kore'de ilk kez ürünlerini sergileyecek Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Güney Kore'de ilk kez ürünlerini sergileyecek
HİSAR hedefi on ikiden vurdu HİSAR hedefi on ikiden vurdu
Siber güvenlik sektörü 'Kamu Milli Siber Güvenlik' Zirvesi'nde bir araya geldi Siber güvenlik sektörü 'Kamu Milli Siber Güvenlik' Zirvesi'nde bir araya geldi
Rektör Çufalı, TÜRKSAT VE TÜBİTAK yetkilileriyle bir araya geldi Rektör Çufalı, TÜRKSAT VE TÜBİTAK yetkilileriyle bir araya geldi
'Elektrikli Devrim' finale kaldı ‘Elektrikli Devrim’ finale kaldı
Güngör caddesinde kavşak düzenleme çalışması sürüyor Güngör caddesinde kavşak düzenleme çalışması sürüyor
Savunma Sanayii Başkanlığından Teknofest'te gençlere yönelik etkinlikler Savunma Sanayii Başkanlığından Teknofest'te gençlere yönelik etkinlikler
Erdil Özgün bir yöntemle ve teknikle yansımayla ilgili çalışmalarda çözümlendi Erdil Özgün bir yöntemle ve teknikle yansımayla ilgili çalışmalarda çözümlendi
(Özel) (Özel)
Bakan Varank: 'Gönüllülüğü tetikleyecek, bakanlığın ihtiyaçlarına çare olacak projeler gördüm' Bakan Varank: 'Gönüllülüğü tetikleyecek, bakanlığın ihtiyaçlarına çare olacak projeler gördüm'
(Özel Haber) Genç Hackathon'da beyinler yarışıyor (Özel Haber) Genç Hackathon'da beyinler yarışıyor
ROBOİK 'İnsansız ve Otonom Kara Araçları Yarışması' finali SSB'de yapıldı ROBOİK 'İnsansız ve Otonom Kara Araçları Yarışması' finali SSB'de yapıldı
Bilim ve Teknoloji Haberleri

Bakan Varank: 'Ar-Ge kampüslerimiz, tersine beyin göçünün merkezi olsun'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ar-Ge kampüslerimiz, tersine beyin göçünün merkezi olsun. Üniversite sanayi işbirlikleriyle, sanayi ve teknolojinin her alanında öncü projelere imza atalım. Teknoparklarımız, kuluçka merkezlerine daha fazla alan ayırsın, Ar-Ge merkezlerindeki tecrübe birikimi kuluçka merkezlerine aktarılsın dedi.

18 Kasım'da TechAnkara Proje Pazarı başlıyor

Ankara Kalkınma Ajansı TechAnkara Proje Pazarı 18 Kasım 2019 Pazartesi günü gerçekleşiyor.

SSB Teknoloji paylaşım günü düzenledi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, 'Küresel Konumlama Sistemi Bağımsız Konum Bulma ve Otonom Seyrüsefer' konulu teknoloji paylaşım günü düzenlendi.

TUSAŞ, Tayland'da Savunma ve Güvenlik Fuarı'na katılacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenecek Savunma ve Güvenlik Fuarı'nda ürünlerini tanıtacak.

Milli Yazılım 'GoArt' projesi Singapur'da

Türkiye'nin önde gelen yazılım firmalarından ASTAV'ın artırılmış gerçeklik GoArt projesi Singapur'da dünyanın en büyük Finansal Teknolojileri Festivali'nde (FinTech) yer aldı.

4. Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı Ankara'da gerçekleşecek

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayelerinde, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen 4. Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı 20-21 Kasım 2019 tarihlerinde Congresium Ankara'da gerçekleştirilecek.

ASUS ROG Mothership Türkiye'de satışa çıktı

Standart masaüstü bilgisayarların yerini alacağı düşünülen ROG GZ700'ün, farklı ve dikkat çeken tasarımıyla dizüstü oyun bilgisayarlarının formunu yeniden tanımlayacağı belirtildi.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: 'Türkiye'nin verisi, Türkiye'de kalsın'

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, 'Biz her zaman diyoruz Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalsın. Bunu hayata geçirmek içinde çok ciddi yatırımlar yapıyoruz' dedi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Güney Kore'de ilk kez ürünlerini sergileyecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Güney Kore'de gerçekleştirilecek Seul Uluslararası Havacılık ve Savunma Fuarı'na katılarak ilk kez ürünlerini sergileyecek.

HİSAR hedefi on ikiden vurdu

ASELSAN ve ROKETSAN tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi olan HİSAR-A, yüksek hızlı hedef uçağı uzak menzilde başarıyla imha etti.

Siber güvenlik sektörü 'Kamu Milli Siber Güvenlik' Zirvesi'nde bir araya geldi

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından, Kümelenme üyesi yerli firmaları Kamudaki Bilgi İşlem Yöneticileri ile bir araya getirmek amacıyla ilk defa düzenlenen 'Kamu Milli Siber Güvenlik Zirvesi' Ankara'da gerçekleştirildi.

Rektör Çufalı, TÜRKSAT VE TÜBİTAK yetkilileriyle bir araya geldi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, TEKNOFEST İstanbul 2019 kapsamında TÜRKSAT A.Ş. ve TÜBİTAK yetkilileri ile biraraya geldi.

‘Elektrikli Devrim’ finale kaldı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) takımı ilk kez katıldığı TÜBİTAK 15. Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda, kendi yaptığı 'Devrim 26' adlı araçla finale kalma başarısı gösterdi.

Güngör caddesinde kavşak düzenleme çalışması sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Güngör caddesinde değişim, dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında kavşak düzenleme çalışmaları yapıyor.

Savunma Sanayii Başkanlığından Teknofest'te gençlere yönelik etkinlikler

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), gençlerin savunma sanayiine ilgisini artırmak için çeşitli proje ve organizasyonlara destek olmak için Teknofest'te bir dizi etkinliğe imza atacak.

Erdil Özgün bir yöntemle ve teknikle yansımayla ilgili çalışmalarda çözümlendi

İçişleri Bakanlığı HAVELSAN ve POLSAN ile Biyometrik Veri Sistemi protokolü imza töreni düzenlendi. İçişleri Bakanı Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, 'Özgün bir yöntemle ve teknikle yansımayla ilgili çalışmalarda çözümlendi dedi.

Toplam 173 haber.