malatya sağlık haberleri,ilçe sağlık haberleri

Sağlık

Malatya internet haber sitesi Malatya Çağdaş ile Malatya ve İlçe sağlık haberlerine, Malatya, sağlık ve yaşam haberlerine ulaşın.

Sağlık Haberleri

Lösemili çocuklar için Umuda Yürüyüş

Malatya'da lösemili çocuklar için 'Umuda Yürüyüş' isimli etkinlik gerçekleştirildi.

SCÜ'de açılan bu laboratuvar ile kansere çare aranacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde yeni açılan Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezinde kanser ve çeşitli hastalıklara çare aranacak.

Tiroid hastalıklarının görülme sıklığı artıyor

Medline Adana Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Aktaş, tiroid hastalıklarının görülme sıklığının ülkemizde oluşan farkındalık sonucu gün geçtikçe arttığını belirterek, bu organın ürettiği hormonların eksikliği ya da fazlalığının bireylerde ciddi rahatsızlıklara neden olabileceğini bildirdi.

Kalp hastası Iraklı bebek Gaziantep'te sağlığına kavuştu

Doğuştan kalp hastalığı bulunan Iraklı 3 aylık Joori bebek, Liv Hospital Gaziantep'te gerçekleştirilen açık kalp ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

''Geçmişten günümüze hemşirelikte değerler'' sempozyumu

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından 'Geçmişten Günümüze Hemşirelikte Değerler' konulu sempozyum düzenlendi.

Yaz mevsimine girerken beslenmeye dikkat

Beslenme ve Diyet Uzmanı Saadet Tayşi, yaz aylarına girilirken beslenmeyle ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Perde ameliyatı ile 9 yıllık evlat hasreti son buldu

Diyarbakır'da yaşayan Gurbet Üzyandı, 3 başarısız aşılama ve 3 düşükten sonra perde ameliyatı ile 9 yıllık bebek hasretini sona erdirirdi.

Tıp kongresinde yeni pandemi uyarısı

Malatya İnönü Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Yusuf Yakupoğulları, katıldığı 7. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi'nde yaptığı konuşmada, gelecekte yeni pandemiler yaşanabileceğini belirterek, uyarılarda bulundu.

Uzmanı uyardı: Her 6 kişiden biri bu hastalığa yakalanıyor

Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Abdulkerim Yılmaz, İrritabl Bağırsak Sendromu (İBS) hastalığının, 30-50 yaş aralığında her 6 kişiden birinde görüldüğünü söyledi.

Anorektal hastalık tedavisinde modern çözüm: Proktoloji

Medical Park Gaziantep Hastanesi'nde uzman ve başarılı genel cerrahi ekibi, her türlü kanser ameliyatları, laparoskopik (kapalı) cerrahi, mide, bağırsak cerrahisi, pankreas cerrahisi, karaciğer ve safra yolları cerrahisi, meme ve tiroid cerrahisi gibi operasyonlarda modern teknoloji ile başarılı sonuçlara imza atıyor.

Prof. Dr. Ayşegül Ulu Kılıç: 'Maymun çiçeği virüsü kolayca bulaşabiliyor'

Memorial Kayseri Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Ayşegül Ulu Kılıç, maymun çiçeği virüsü hastalığı monkeypox hakkında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgi vererek, 'Maymun çiçeği virüsü kolayca bulaşabiliyor' dedi.

Ölümcül kene, doğru yöntemle bir an önce çıkartılmalı

Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Seyit Ali Büyüktuna, ölümlere neden olan kenenin vücuttan doğru yöntemle çıkartılması gerektiğini söyledi.

Uyku apnesi kalp krizinden reflüye birçok hastalığa yol açıyor

Nöroloji Uzmanı Dr. Cem Ortaçbayram, çok yaygın rastlanan uyku apnesi hastalığının, tedavi edilmezse ölüme yol açabileceğine dikkat çekerek, 'Sabahları yorgun uyanan ve başı ağrıyan, dikkati dağılan ve horlayan' kişilerde uyku apnesi hastalığının araştırılmasını tavsiye etti.

Yenişehir Spor Kulübü Yeşilay bisiklet turuna katıldı

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Belediyesi Spor Kulübü bisiklet sporcuları Yeşilay Cemiyeti'nin her yıl düzenlemiş olduğu 10. Yeşilay Bisiklet Turuna katıldı.

Enfeksiyon hastalıkları uzmanından maymun çiçeği virüsü uyarısı

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Nagihan Demir, son dönemlerde dünyada hızla yayılmaya başlayan maymun çiçeği virüsünün bulaşma yolu ve tedavisi ile ilgili bilgi vererek uyarılarda bulundu.

Erzurum'da zincirleme trafik kazası

Erzurum'da meydana gelen zincirleme trafik kazasında kavşakta üç araç birbirine girdi.

Turkovac'ı geliştiren Prof. Dr. Özdarendeli: 'Pandeminin sonuna yaklaşıyoruz'

Korona virüs salgınına karşı Turkovac aşısını geliştiren Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve

Yeşilay'dan Kızıltepe'de sağlıklı yaşam için bisiklet turu

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde sağlıklı yaşam ve bağımlılıkla mücadelede farkındalık oluşturmak için '10. Yeşilay Bisiklet Turu' düzenlendi.

Uzmanından korkutan kene uyarısı

Kayseri'de 23 yaşındaki Birhan Baş, kene ısırmasına bağlı yakalandığı Kırım Kongo Kanamalı Ateş (KKKA) hastalığını 3 günlük yoğun bakım tedavisinin ardından atlatırken, uzmanından kene ile ilgili korkutan bir uyarı geldi. Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılınç Toker, Maalesef bu seneki vakalarımız biraz sıkıntılı ve hızlı seyrediyor. Ölümcül kanama riski biraz daha fazla dedi.

Toplam 5669 haber.

Malatya sağlık haberleri, Malatya korona virüs haberleri, Malatya Eğitim Araştırma ve Turgut Özal Araştıma Hastanesinden Malatya Çağdaş sağlık haberleri burada.