Sağlık

Fitoterapist Sinan Akbalık'tan korona virüsüne karşı bitkisel tedavi yöntemi Fitoterapist Sinan Akbalık'tan korona virüsüne karşı bitkisel tedavi yöntemi
Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 hastalarını tedavi eden hekimlerle görüştü Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 hastalarını tedavi eden hekimlerle görüştü
TÜSEB 200 uzmanı korona ile mücadelede istihdam edecek TÜSEB 200 uzmanı korona ile mücadelede istihdam edecek
(Özel) Karantina altındaki umrecilerden Ankara'da ikamet edenlere tahliye (Özel) Karantina altındaki umrecilerden Ankara'da ikamet edenlere tahliye
Pandemi dönemlerinde duygu durumuna da dikkat edilmeli Pandemi dönemlerinde duygu durumuna da dikkat edilmeli
Hastane virüs salgını nedeniyle online muayeneye geçti Hastane virüs salgını nedeniyle online muayeneye geçti
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Gümüşcü'den aile ve çocuklar için uzaktan eğitim önerileri Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Gümüşcü'den aile ve çocuklar için uzaktan eğitim önerileri
44 ilde 73 merkez 'Covid-19 Tanı Laboratuvarı' olarak yetkilendirildi 44 ilde 73 merkez 'Covid-19 Tanı Laboratuvarı' olarak yetkilendirildi
Covid-19 testleri Adıyaman'da yapılabilecek Covid-19 testleri Adıyaman'da yapılabilecek
Bakan Koca: 'Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanemizi hizmete açıyoruz' Bakan Koca: 'Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanemizi hizmete açıyoruz'
Sağlık Müdürü Polat'Her türlü tedbiri almış bulunmaktayız' Sağlık Müdürü Polat'Her türlü tedbiri almış bulunmaktayız'
Hamilelere özel acil yardım ambulansı Hamilelere özel acil yardım ambulansı
Korona virüsüne karşı bol sıvı tüketin uyarısı Korona virüsüne karşı bol sıvı tüketin uyarısı
Pazar yerlerinde sıkı denetim Pazar yerlerinde sıkı denetim
Bakan Koca, 83 milyon için önerilen tedbir belli bir süreliğine, belli sınırlar konmuş bir hayat Bakan Koca, 83 milyon için önerilen tedbir belli bir süreliğine, belli sınırlar konmuş bir hayat
Gençlik merkezlerinde 'Korumalı maske' üretimi Gençlik merkezlerinde 'Korumalı maske' üretimi
Korona virüs tedavisine karşı ozon terapisi Korona virüs tedavisine karşı ozon terapisi
Sağlık Bakanı Koca Sağlıklı görünen biri başkası için ölüm sebebi olabilir Sağlık Bakanı Koca Sağlıklı görünen biri başkası için ölüm sebebi olabilir
Virüslerden korunmak için yediklerinize dikkat edin Virüslerden korunmak için yediklerinize dikkat edin
Sağlık Haberleri

Bakan Koca, 63 kişi hayatını kaybetti, can kaybı sayısı 277’ye çıktı

Bakan Koca: Türkiye'de son 24 saatte 63 kişi hayatını kaybetti, can kaybı sayısı 277'ye çıktı.

Fitoterapist Sinan Akbalık'tan korona virüsüne karşı bitkisel tedavi yöntemi

Fitoterapi uzmanı Sinan Akbalık, korona virüse karşı bitkisel tedavi yöntemleriyle vücuttaki mikropların arındırılıp bağışıklık sistemini kuvvetli hale getirilebileceğini söyledi.

Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 hastalarını tedavi eden hekimlerle görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 hastalarını tedavi eden hekim ve sağlık çalışanları ile video konferans yoluyla görüştü. Bakan Koca, farklı illerde tedavi gören hastaların durumu ve tedavi süreçleriyle ilgili bilgi aldı.

TÜSEB 200 uzmanı korona ile mücadelede istihdam edecek

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) COVID-19 mücadelesinde öncü rol oynamaya devam ediyor.

(Özel) Karantina altındaki umrecilerden Ankara'da ikamet edenlere tahliye

Korona virüs (Covid-19) nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, Ankara'da KYK öğrenci yurtlarında karantina altında tutulan umrecilerden, Ankara'da ikamet edenlerin tahliyesine başlandı. Umrecilerin geriye kalan karantina günlerini evde tamamlayacağı öğrenildi.

Pandemi dönemlerinde duygu durumuna da dikkat edilmeli

Prof. Dr. Mustafa Altay, anksiyete, depresyon vb. psikiyatrik hastalıkların pandemi dönemlerinde artış gösterdiğini ve kan şekeri ve tansiyon düzeylerini olumsuz etkilediğini belirterek, 'Bu sebeple duygu durumuna özen gösterilmeli, gün içinde sosyal izolasyon kurallarına uymak şartıyla çeşitli hobiler edinilmeli, rahatlatıcı müzikler dinlenilmeli, güneş ışığı ve temiz havadan bolca faydalanılmalıdır' dedi.

Hastane virüs salgını nedeniyle online muayeneye geçti

Ankara'da özel bir hastane, vatandaşların korona virüsü salgını nedeniyle sokağa çıkmaması üzerine ücretsiz online muayene ve evde sağlık hizmeti vermeye başladı.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Gümüşcü'den aile ve çocuklar için uzaktan eğitim önerileri

Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsünden Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Şebnem Gümüşcü, 'Yetişkinlerin çocuklar için bu yeni duruma uygun rutin oluşturması önem taşımaktadır' ifadelerini kullanarak, aileler ve çocuklar için uzaktan eğitim sürecine uyumu kolaylaştıracak önerilerde bulundu.

44 ilde 73 merkez 'Covid-19 Tanı Laboratuvarı' olarak yetkilendirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 44 ilde 73 merkezin 'Covid-19 tanı laboratuvarı' olarak yetkilendirildiği duyuruldu. Yetkisi olmadığı halde Covid-19 tanı testlerini çalıştığı tespit edilen merkezler hakkında ise yasal inceleme ve cezai işlem başlatılacak.

Covid-19 testleri Adıyaman'da yapılabilecek

Sağlık Bakanlığı Korona (Covid-19) Virüsünün tanısının konulması için Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı yetkilendirdi.

Bakan Koca: 'Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanemizi hizmete açıyoruz'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünyanın sağlık alanında önemli bir sınav verdiği bu günlerde sağlık yatırımlarımız devam ediyor. Koronavirüs hastalarımız için de kullanacağımız Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanemizin 600 yataklı ilk etabını bugün itibariyle hizmete açıyoruz dedi.

Sağlık Müdürü Polat'Her türlü tedbiri almış bulunmaktayız'

Korona virüs salgın hastalığının yayılmasının önlenmesinde vatandaşlara çok önemli görevler düştüğünü belirten Elazığ İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit Polat,Her türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Olası sorunlara anında müdahale etmekteyiz. Sağlık çalışanlarımız hayatları pahasına sizlerin yanında olmak üzere canla başla görev yapmaktadırlar. Hem sizlerin hem de sağlık çalışanlarımızın hayatları davranışlarınıza ve kurallara uymanıza bağlıdırdedi.

Hamilelere özel acil yardım ambulansı

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve küresel bir sorun haline gelen Korona virüsüne (Covid-19) karşı Mamak Belediyesi yeni bir hizmet daha başlattı.

Korona virüsüne karşı bol sıvı tüketin uyarısı

Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne karşı bol sıvı tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Pazar yerlerinde sıkı denetim

Kilis Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Pazar yerlerinde korona virüs tedbirleri kapsamında denetimlerini sıkılaştırdı.

Bakan Koca, 83 milyon için önerilen tedbir belli bir süreliğine, belli sınırlar konmuş bir hayat

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, '83 milyon için önerdiği tedbir belli bir süreliğine, belli sınırlar konmuş bir hayattı.

Toplam 3047 haber.