Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Gaziantep OSB iklim eylem planının lansmanı yapıldı

Alman Hükümeti tarafından finanse edilen PEP-Ekonomik Fırsatların Desteklenmesi Programı çerçevesinde Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GİZ) ortaklığında yürütülen İstihdam İçin Yeşil ve Dijital Dönüşümün Desteklenmesi Projesi ile Türkiye'de bir ilk olarak oluşturulan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi İklim Eylem Planı'nın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

İtfaiye personeli Başkan Bilgin'i ziyaret etti

Sivas Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası ve Sivas İtfaiyesinin kuruluşunun 218. yıl dönümü nedeniyle Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i makamında ziyaret etti.

Halı tasarımı öğrencileri kutnu dokuyor

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Halı Tasarımı Programı ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri kutnu kumaşı dokuma eğitimi aldı. Gaziantep Büdeyri Han'da faaliyet gösteren Abdülkadir Mekki'ye ait Mekki Kutnu Atölyesi'nde gerçekleşen eğitim, Kutnu ustası Abdülkadir Mekki tarafından verildi.

Elazığ'daki gençlik festivaline 10 bin kişi katıldı

Elazığ'da bir kulüp tarafından düzenlenen gençlik festivaline 3 günde yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Alan incelemesinde tesadüfen bulundu, milyonlarca yıllık olduğu tahmin ediliyor

Sivas'ta tesadüfen bulunan taşlaşmış kemik parçalarının milyonlarca yıl önce yaşamış bir canlı türüne ait olduğu tahmin ediliyor.

Van Dohuk Turizm Fuarı'nda yerini aldı

Van Gölü Havzası Turizm Derneği (VAHATUDER), kentteki turizmcilerle birlikte Kuzey Irak'ın Duhok kentinde düzenlenen turizm fuarına katıldı.

Hükümlülerin el emeği göz nuru eserleri sergilendi

Osmaniye Valiliği ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün işbirliğinde uygulanan 'Bağımlılara Nefes Ol, Sanatla Terapi Projesi' çerçevesinde uyuşturucu madde tedavisini tamamlayan hükümlülerin hazırladıkları el emeği göz nuru eserler sergilendi.

Şanlıurfa'da kültürel ve sanatsal etkinlikler sürüyor

Kültürel ve sanatsal faaliyetlerini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 27 Eylül Dünya Turizm Haftası dolayısıyla Göbeklitepe ve bir alışveriş merkezinde çeşitli etkinlikler düzenledi.

Çakmaktepe'nin gizemiyle Dünya Eyyübiye'yi konuşacak

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, dünya arkeoloji tarihini değiştiren keşiflere ev sahipliği yapan Şanlıurfa'daki gizemli alanlardan biri olan ilçe sınırlarındaki Çakmaktepe arkeolojik kazı alanını ziyaret etti.

Son Hitit Kralının vasiyetinin yerine getirilmesi için valiliğe başvurdu

Araştırmacı tarihçi-yazar Cezmi Yurtsever, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bulunan son Hitit şehri Karatepe'te bulunan kral Asativata heykelinde kabartma Hititçe ve Fenikece yazıtlarda son Hitit Kralı Asativatas'ın 'Kurduğum Azatiwataya şehrinin ismi sonsuza kadar yaşasın' vasiyetinin yer aldığını belirterek, antik kentin adının 'Azatiwataya Karatepe' olarak güncellenmesi için Osmaniye Valiliğine başvurdu.

Sanko Sanat Galerisinde 'Zaman Sızlar' temalı resim sergisi

Akademisyen Ressam Prof. Birsen Çeken'in, yaşamın zorlukları ve pandemi sürecini tuvaline yansıttığı 'Zaman-Sızlar' temalı kişisel resim sergisi 30 Eylül Cuma günü saat 17.30'da SANKO Sanat Galerisi'nde açılacak.

Resim tutkusu doğayla bütünleştirdi

Malatyalı Eğitimci-Ressam Levent Akça resim yapmaya olan tutkusunu doğayla bütünleştirdi.

Tuşba Belediyesi, öğrencileri tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor

Van'ın merkez Tuşba Belediyesi, öğrencileri tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor.

Osmaniye'de 'Hayvan Sevgisi' temalı resim yarışması

Osmaniye'de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri çerçevesinde 'Hayvan Sevgisi' konulu resim yarışması düzenledi.

Yezd

İsfahan ve Şiraz’ı aşıp İran çöllerindeki uzun bir yolculuktan sonra durağımız Yezd şehri oldu.

Kahta'da tiyatro ile uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekiliyor

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, uyuşturucu bağımlılığının zararlarına dikkat çekmek amacıyla hazırlanan 'Sen Yoktun Sessiz Çığlık' tiyatro ekibi Kahta Cumhuriyet Başsavcısı Nurullah Şahin ile bir araya geldi.

GTB Akademi'de dijital pazarlama eğitimi başladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Akademi tarafından İpekyolu Kalkınma Ajansı'nın (İKA) destekleriyle 'Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi' eğitimi düzenlendi.

Van'da ödüllü yöresel yemek yarışması

Van'ın merkez İpekyolu Belediyesi, ilin zengin mutfak kültürünün yerel ve ulusal alanda tanıtılması için 16 Ekim 2022 Pazar günü 'Van Yöresel Yemek Yarışması' yapacak.

Haydi ekmek büfelerinde satış başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde vatandaşların daha uygun fiyata ekmek alması için kurulan Halk Yiyecek ve İçecek Dağıtım İşletmeleri'nin (HAYDİ) başlangıçta 11 olan satış büfesi sayısı kısa sürede 17'ye çıkarıldı. Büyükşehir ileriki günlerde bu sayıyı 50'ye ulaştırmak için çalışıyor.

Toplam 5464 haber.