Kültür Sanat

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki kurumlardan kitapseverlere müjde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki kurumlardan kitapseverlere müjde
Ünlü sanatçıların evinde canlı moral konserleri devam ediyor Ünlü sanatçıların evinde canlı moral konserleri devam ediyor
YTB'den evindeki vatandaşlara dijital konserler YTB'den evindeki vatandaşlara dijital konserler
YTB'den 'Dünyadaki Türkler Evinizde' mottosuyla dijital konserler YTB'den 'Dünyadaki Türkler Evinizde' mottosuyla dijital konserler
'Türk Dünyası Dergisi'nin, Türkiye ve Yunus Emre temalı ikinci sayısı yayınlandı 'Türk Dünyası Dergisi'nin, Türkiye ve Yunus Emre temalı ikinci sayısı yayınlandı
Başkan Konakçı, En çok usta öğreticiler etkileniyor Başkan Konakçı, En çok usta öğreticiler etkileniyor
Gazetelerin genel yayın yönetmenlerinden Zerzevan Kalesine ziyaret Gazetelerin genel yayın yönetmenlerinden Zerzevan Kalesine ziyaret
Çizdiği resimlerle umutsuzluğun önüne geçen kadınları betimliyor Çizdiği resimlerle umutsuzluğun önüne geçen kadınları betimliyor
Edirne'de TBMM'nin açılışının 100. yılı uluslararası sempozyumu düzenlendi Edirne'de TBMM'nin açılışının 100. yılı uluslararası sempozyumu düzenlendi
DÜ'de kısa tiyatro oyunları sergilendi DÜ'de kısa tiyatro oyunları sergilendi
Ankara'da 'Göbeklitepe' rüzgarı esmeye devam ediyor Ankara'da 'Göbeklitepe' rüzgarı esmeye devam ediyor
Yenimahalle'de miniklere ücretsiz tiyatro gösterimi Yenimahalle'de miniklere ücretsiz tiyatro gösterimi
Osmanlı Literatüründe Ben-Anlatıları Çalıştayı düzenlenecek Osmanlı Literatüründe Ben-Anlatıları Çalıştayı düzenlenecek
Yenimahalle'den 8 Mart'a özel sergi açılışı Yenimahalle'den 8 Mart'a özel sergi açılışı
Zülfü Livaneli Sinema Atölyesi finalde Zülfü Livaneli Sinema Atölyesi finalde
Atılım Üniversitesi'nden Erol Sayan'a fahri onur diploması Atılım Üniversitesi'nden Erol Sayan'a fahri onur diploması
TTK Yayınları İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları'nda TTK Yayınları İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları'nda
Altındağ'a bir kardeş müze daha Altındağ'a bir kardeş müze daha
Kültürel Etkileşimler Sempozyumu düzenlenecek Kültürel Etkileşimler Sempozyumu düzenlenecek
Bakan Ersoy: Etkin kütüphane projesi, tüm kurumlara fayda sağlayacaktır Bakan Ersoy: Etkin kütüphane projesi, tüm kurumlara fayda sağlayacaktır
Kültür Sanat Haberleri

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki kurumlardan kitapseverlere müjde

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki kurumlar, evde kalan kitapseverlerin bu zamanı en faydalı şekilde kullanmasını sağlayacak bir kampanya başlattı.

Ünlü sanatçıların evinde canlı moral konserleri devam ediyor

Tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan yeni tip Korona virüsün (Covid-19) etkilerini en aza indirmek için alınan tedbirler kapsamında evde kalan vatandaşların morallerini yükseltmek için YTB, YouTube kanalı üzerinden düzenlediği dijital konserlere devam ediyor.

YTB'den evindeki vatandaşlara dijital konserler

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), korana virüs nedeniyle evlerinde vakit geçiren vatandaşlar için düzenlenen dijital konserlere devam ediyor.

YTB'den 'Dünyadaki Türkler Evinizde' mottosuyla dijital konserler

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 'Dünyadaki Türkler Evinizde' sloganıyla başlatılan dijital konserler devam ediyor. Etnomüzikolog ve Kemane Sanatçısı Mehtap Demir YTB'nin YouTube hesabından canlı olarak vatandaşlarla buluşacak.

'Türk Dünyası Dergisi'nin, Türkiye ve Yunus Emre temalı ikinci sayısı yayınlandı

Yunus Emre Enstitüsü'nün Türk Dünyası coğrafyasına yönelik hazırladığı, 'Türk Dünyası Dergisi'nin Türkiye ve Yunus Emre temalı ikinci sayısı yayınlandı.

Başkan Konakçı, En çok usta öğreticiler etkileniyor

Malatya Usta Öğreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek başkanı Ömer Konakçı “Usta öğreticiler de evine ekmek götürmek için çalışıyor”

Gazetelerin genel yayın yönetmenlerinden Zerzevan Kalesine ziyaret

Diyarbakır'a gelen çeşitli gazetelerin genel yayın yönetmenleri ile gurmeler, tarihi Zerzevan Kalesini gezdi.

Çizdiği resimlerle umutsuzluğun önüne geçen kadınları betimliyor

Ressam Özlem Şeran'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel açtığı 'Kadına Şiddet Değil, Şefkat' konulu resim sergisi, bir alışveriş merkezinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Edirne'de TBMM'nin açılışının 100. yılı uluslararası sempozyumu düzenlendi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı, TBMM himayesi ve Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ev sahipliğinde 'TBMM'nin Açışının 100. Yılı: Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'de Demokrasi' sempozyumu düzenledi.

DÜ'de kısa tiyatro oyunları sergilendi

Dicle Üniversitesi Kolektif Tiyatro Atölyesi tarafından kısa oyunlar sahnelendi.

Ankara'da 'Göbeklitepe' rüzgarı esmeye devam ediyor

Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen 'Göbeklitepe' epik operası, 17 Mart Salı akşamı Congresium Sahnesi'nde yeniden seyirciyle buluşacak.

Yenimahalle'de miniklere ücretsiz tiyatro gösterimi

Yenimahalle Belediyesi, minik tiyatroseverleri birbirinden renkli ve eğitici tiyatro oyunları ile buluşturmaya devam ediyor. Çocuk edebiyatına ölümsüz eserler kazandıran İngiliz yazar Lewis Carroll'un dünya çocuk klasikleri arasında yer alan eserinden uyarlanan 'Alis Harikalar Diyarında' Yenimahalleli miniklerle buluştu.

Osmanlı Literatüründe Ben-Anlatıları Çalıştayı düzenlenecek

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumunun desteğiyle ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından 11-13 Mart tarihleri arasında 'Osmanlı Literatüründe Ben-Anlatıları Çalıştayı' düzenlenecek.

Yenimahalle'den 8 Mart'a özel sergi açılışı

Düzenlediği etkinlikler ile ilçe sakinlerini yıl boyunca kültür ve sanatla buluşturan Yenimahalle Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel 'Kadın Konulu Cam Gravür Sergisi'ni sanatseverlerin beğenisine sundu.

Zülfü Livaneli Sinema Atölyesi finalde

Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi Sinema Atölyesi'nin genç öğrencileri başarılarına bir yenisini daha ekledi. Atölye öğrencilerinin yazdığı, çektiği, kurguladığı, oynadığı Fermuar adlı kısa film Uluslararası Rotary Örsçelik Balkan Kısa Film Yarışmasında finale kaldı.

Atılım Üniversitesi'nden Erol Sayan'a fahri onur diploması

Atılım Üniversitesi, Türk Sanat Müziğine damgasını vurmuş ünlü bestekar Erol Sayan'a fahri onur diplomasını layık gördü.

Toplam 2118 haber.