Çevre

Çevre Haberleri

Dünyada her yıl Kıbrıs adası büyüklüğünde çöp birikiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, seminerde yaptığı konuşmada, dünyada her yıl Kıbrıs adası büyüklüğünde çöp biriktiğini ifade etti.

Muradiye'de 'Yayalara öncelik, hayata saygı duruşu' etkinliği düzenlendi

Van'ın Muradiye ilçesinde, İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde, 'Yayalara öncelik, hayata saygı duruşu' sloganıyla düzenlenen kampanya düzenlendi.

Sivas'ta yağlık ayçiçeği hasattı yapıldı, 15 bin ton ürün bekleniyor

Sivas'ta her geçen yıl üretimi artan yağlık ayçiçeğinin hasadı yapıldı, hasat sonunda 15 bin ton ürün bekleniyor

Özalp'ta 'Yayalara öncelik, hayata saygı duruşu' etkinliği düzenlendi

Van'ın Özalp ilçesinde 'Yayalara öncelik, hayata saygı duruşu' etkinliği düzenlendi

Erciş'te 'Yayalara öncelik, hayata saygı duruşu' etkinliği düzenlendi

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde, 'Yayalara öncelik, hayata saygı duruşu' sloganıyla düzenlenen kampanya Erciş'te etkinlik düzenlendi.

Palu'da yayalara öncelik, hayata saygı duruşu etkinliği

Elazığ'da yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu etkinliği düzenlendi.

Şanlıurfa'da iklim değişikliğine dikkat çekildi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı himayelerinde, Türkiye Belediye Başkanları Birliği'nin (TBBB) organize ettiği, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün desteklediği 'İklim Değişikliği Bilgilendirme, Bilinçlendirme ve Eylem Planı Hazırlama Semineri' Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

Van Gölü ile İran sınırı arasındaki bölgede çok yüksek kırılma alanları keşfedildi

Van YYÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Toker, Van Gölü ile İran sınırı arasındaki bölgede çok yüksek kırılma alanları tespit ettiklerini belirterek, 'Buraların deprem potansiyeli gelecek yüzyıllarda risk barındırmaya devam edecek' dedi.

Elazığ'da Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü etkinliği düzenlendi

Elazığ'da 29 Eylül Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü etkinliği düzenlendi.

Yeşilyurt'ta 227'nci park yakında hizmette

Yeşilyurt Belediyesi, İlyas, Bentbaşı, Çarmuzu ve Çavuşoğlu gibi son dönemlerin hızla gelişen mahallelerinin ortak kullanacakları 227'nci parkı hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Keban Barajındaki su seviyesi, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre daha yüksek

Keban Baraj Gölündeki su seviyesinin, geçen yılın aynı dönemine göre daha yüksek olduğu öğrenildi.

Test ve analizler için akademik ortaklık

Sivas ve çevre illerde Çevre Şehircilik ve İklim değişikliği Müdürlüklerine bağlı testler ve analizler Cumhuriyet Üniversitesi 'inde yapılacak.

Yaya önceliği kampanyasına en güzel görüntü Sivas'tan geldi

29 Eylül'de 81 İl ve tüm ilçelerde eş zamanlı düzenlenen 'Elimizde Bayraklarla Yaya Geçitlerinde Buluşuyoruz' sloganıyla gerçekleştirilen kampanyaya en güzel görüntü Sivas'tan geldi.

Teknofest Çevre Ve Enerji Teknolojileri Yarışması Finalistleri Sanko Enerji Çatalca Res'te Buluştu

TEKNOFEST'in ana paydaşlarından SANKO Holding'in yürütücülüğünde düzenlenen Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması finalistleri, Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelerek SANKO Enerji Çatalca Rüzgar Enerji Santralinde buluştu.

Şanlıurfa'nın trafik sıkıntısın kalıcı çözümler

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır-Mardin karayollarını transit olarak birbirine bağlayan 11 kilometrelik Buluntu Hoca Bulvarı'nda asfalt serim çalışmaları devam ediyor.

Gercüş'te korkutan yangın

Batman'ın Gercüş ilçesinde akşam saatlerinde bir apartmanın dairesinin dış bahçesinde bulunan trafonun hemen yakınında çıkan yangın trafoya sıçramadan söndürüldü. Henüz sebebi belirlenemeyen yangını gören bina sakinleri itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü.

Üniversite öğrencilerinden Haliliye standına yoğun ilgi

Haliliye Belediyesi, Harran Üniversitesi Oryantasyon Günleri etkinliğinde ilçenin tarihi değerlerini ve gençliğe yönelik çalışmalarını üniversite öğrencilerine tanıtıyor.

Yeşilyurt'ta camilere temizlik

Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan 'Cami Temizleme Ekipleri', vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ibadet edebilmeleri için düzenli olarak camilerin iç ve dış mekanlarının yanı sıra abdesthane, tuvalet ve lavaboları hijyenik olarak temizliyor.

Elazığ TSO 'Sıfır Atık Belgesi' aldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), 'Sıfır Atık Belgesi' almaya hak kazandı.

Toplam 5958 haber.