Çevre

Çevre Haberleri

Haliliye'de temizlik çalışmaları sürüyor

Haliliye Belediyesi ilçe genelinde temizlik çalışmalarını titizlikle sürdürürken, Devteşti Mahallesinde bulunan cadde, sokak ve kaldırımlar köpüklü su ile yıkandı.

Kozan'da okul bahçesine fidan dikildi peyzaj çalışması yapıldı

Adana'nın Kozan ilçesinde, belediye ekipleri tarafından Gazi Mahallesi'nde bulunan lise bahçesine Her Çocuk Fidandır projesi kapsamında fidan dikilip peyzaj çalışması yapıldı.

Gençler yeşillendirmeye destek

Malatya İnönü Üniversitesi merkez kampüsüne genç öğrenciler tarafından yaklaşık 300 fidan dikildi.

DİSKİ, başlattığı çalışmaları bir bir tamamlıyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çermik ilçesinin yeni imar alanı olarak belirlenen Tepe Mahallesi'nde içme suyu şebeke hattında çalışmalarını tamamladığını bildirdi.

Prof. Dr. Ortaş: 'Toprak varlığımız azalıyor'

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Ortaş, Türkiye'nin tüm dünyada toprak rezervleri azalan 20 ülkeden biri olarak bilindiğini belirterek, Toprağın çok daha dikkatli kullanılması gerekir. Çünkü gıda üretiminin kaynağı toprak varlığımız maalesef gün geçtikçe azalıyor dedi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çevre düzenlemesiyle su baskını yaşanmayacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret eden vatandaşların yaşadığı sorunları en aza indirgemek için yürüttüğü çalışmalar devam ediyor.

Şanlıurfa'da çiftçilere 'suluk' desteği

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından tarımsal üretimin desteklenmesi amacıyla çiftçilere suluk dağıtımı yapıldı.

Kırıkhan'da metruk binalar yıkılıyor

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde metruk ve çökme tehlikesi bulunan harabe binalar Kırıkhan Kaymakamlığı ve Kırıkhan Belediyesi'nin ortak kararıyla yıkılmaya başladı.

DİSKİ Bozoba Mahallesi'nin su sorununu çözüyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Dicle ilçesine bağlı 295 hane 1460 nüfuslu Bozoba Mahallesi'nin içme suyu sorununu çözüyor.

Yaralı bulunan keklik tedavi altına alındı

Bingöl'de bir vatandaş tarafından yaralı halde bulunan keklik jandarma ekiplerine teslim edildi. Keklik, doğa korumada ve milli parklar şube müdürlüğünde tedavi altına alındı.

Battalgazi'deki metruk binalar tek tek yıkılıyor

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yapıların yıkımına aralıksız devam ederken, Hasan Varol Mahallesi'nde terk edilmiş iki binanın güvenlik önlemleri altında yıkımı gerçekleştirildi.

Aç kalıp bitkin düşen vaşak köye indi

Sivas'ın Gürün ilçesinde nesli tükenme tehlikesi altında olan ve aç kaldığı için köye indiği düşünülen bir vaşak cep telefonu kamerasına yansıdı.

Tut'ta 10 kilo ağırlığında 65 milyon yıllık deniz mercanı bulundu

Adıyaman'ın Tut ilçesinde 10 kilo ağırlığında 65 milyon yıllık deniz mercanı fosili bulundu.

Elazığ'da kedi, köpek ve gelinciklere 'Pasaport ve Mikroçip' zorunluluğu

Elazığ'da kedi, köpek ve gelinciklere 'Pasaport ve Mikroçip' zorunluluğu uygulaması başlıyor.

DİSKİ haftalık ortalama 214 arızaya müdahale ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 4 merkez ilçede haftalık ortalama, 214 kanalizasyon ve içme suyu arızasına müdahale ediyor.

İnönü Üniversitesi'nde Sıfır Atık projesi

Malatya İnönü Üniversitesi Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü tarafından başlatılan sıfır atık projesi kapsamında, kampüste atık kutuları ve atık depolama merkezleri kuruldu.

Erzurum eksi 17 dereceyi gördü, şadırvanlar, ağaçlar ve duraklar buz tuttu

Erzurum'da hava sıcaklığı gece sıfırın altında 17 dereceye kadar düştü. Sibirya soğuklarının etkili olduğu kentte ağaçlar, şadırvanlar, araç camları ve otobüs durakları buz tuttu.

Bağlar belediyesinden kırsal mahalleye, şehir merkezini aratmayan kalitede yol hizmeti

AK Partili Bağlar Belediyesi, Karacadağ bölgesinde yer alan Topraktaş Mahallesinde hem şehir merkezi hem de çevredeki yerleşim yerleriyle bağlantıyı sağlayan yeni yol kazandırdı. Geçtiğimiz yıllarda iki mahalle arasında sorun yaşanmasına yol açan ulaşım sorununu çözülmesini memnuniyetle karşılayan Topraktaş Mahallesi sakinleri, Başkanı Hüseyin Beyoğlu'na teşekkür etti.

Yol kenarında bulunan yaralı şahin tedaviye alındı

Hatay'da yaralı halde bulunan şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünce tedavi altına alındı.

Toplam 2296 haber.