Eğitime Kar Engeli

Malatya genelinde, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları Nedeniyle Okullar 1 (Bir ) Tatil Edildi.

PAYLAŞ
Malatya Çağdaş - Malatya Çağdaş

Malatya genelinde, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları Nedeniyle  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Okullar ve hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Malatya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden Yapılan Açıklamaya göre; Malatya genelinde, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek sorunlar sebebiyle, öğrencilerimizin ve personelin güvenliğinin sağlanması bakımından,Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi - özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü (1) bir gün süre eğitime ara verilmesine karar verilmiştir.
Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından; hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri 19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN