Tarım OSB kuruluş süreci tamamlandı

165 işletmeye yer verilebilecek, 20 bin büyükbaş hayvan kapasiteli bir organize sanayi bölgesi olacak. Kuruluş aşaması tamamlandı"

Tarım OSB kuruluş süreci tamamlandı
Politika
165 işletmeye yer verilebilecek, 20 bin büyükbaş hayvan kapasiteli bir organize sanayi bölgesi olacak. Kuruluş aşaması tamamlandı"
Tanıtım

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, "(Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi) Yaklaşık 3 bin 180 dönüm arazi üzerinde, 165 işletmeye yer verilebilecek, 20 bin büyükbaş hayvan kapasiteli bir organize sanayi bölgesi olacak. Kuruluş aşaması tamamlandı"

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Yazıhan ilçesinde oluşturulacak Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin (Tarım OSB) kuruluş süreci çalışmalarının tamamlandığını belirterek, 3 bin 180 dönüm arazi üzerinde kurulacak bölgede, 165 işletmeye yer verilebileceği ve 20 bin büyükbaş hayvan kapasiteli olacağını bildirdi.

Koca, AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli'nin kentte gelerek çeşitli müjdeler verdiğini belirtti.

Pekdemirli'den önce Tarım ve Orman Bakanlığının üst düzey yöneticilerinin kentte gelerek ilgili kurum, orda ve sektör temsilcileriyle görüştüğünü, sorun ve talepleri yerinde dinlediğini hatırlatan Koca, Yazıhan ilçesinde oluşturulacak Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesine ilişkin şu bilgileri aktardı:

"Yaklaşık 3 bin 180 dönüm arazi üzerinde, 165 işletmeye yer verilebilecek, 20 bin büyükbaş hayvan kapasiteli bir organize sanayi bölgesi olacak. Kuruluş aşaması tamamlandı. Sadece hayvancılık, besicilik değil, bunların yan tesisleri de olacak burada. Kesimhane, parçalamaların yapıldığı ve belki satışının yapıldığı alanlar da mevcut olacak."

Koca, Tarım OSB için alanda yapılan fizibilite çalışmalarının çok olumlu olduğunu sözlerine ekledi. 

İhlas Haber Ajansı Son Güncelleme: 17 Ekim 2018 14:34
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

Tanıtım

İlk Yorum Yazan Sen Ol!