Vali Baruş’tan Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret

Vali Baruş, ilk ziyaret yeri olan MESOB’de Başkan Keskin ve Oda Başkanları ile bir araya geldi.

Vali Baruş'tan Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret
Malatya
Vali Baruş, ilk ziyaret yeri olan MESOB’de Başkan Keskin ve Oda Başkanları ile bir araya geldi.
Tanıtım

Haber Editörü: Malatya Çağdaş

Vali Aydın Baruş, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ile Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren’i ziyaret etti.
 
Vali Baruş, ilk ziyaret yeri olan MESOB’de Başkan Keskin ve Oda Başkanları ile bir araya geldi.

MESOB Başkanı Keskin ziyaret dolayısı ile duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini ileterek, “Sizleri esnaf camiasında görmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyarız. Bütün oda başkanlarım adına yönetim kurullarımız adına tekrar hoş geldiniz. Geldiğimiz yerde esnaflarla çok iyi bir diyalog halinde olduğunuzu duyduk. İnşallah uzun süre Malatya’ da Valilik yapacaksınız. Malatya’ya gelen valilerimiz hüzünlü geliyorlar ama giderken de hüzünlü ayrılıyorlar. İnşallah sizde de böyle güzel bir yer bırakırız.  Gittikten sonra bile diğer valilerimiz gibi sizleri de Malatyalı olarak kabul eder ve kapılarımızı sonuna kadar açık tutarız. Buradan ayrılanların da daha yüksek mertebelere daha güzel yerlere geldiklerini görmekteyiz. Daha büyük illeri size Cenabı Allah nasip etsin. Esnaf ve Sanatkârlar camiası olarak 39 odayız. 21 bine yakın esnaf arkadaşımız var. Ahilik kavramının içindeki değerleri taşıyan bir yapıda çalışmalarımıza gayret ediyoruz.  Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyarız ve yeni görevlerinizde başarılar dileriz” dedi.
 
Vali Baruş, burada; “Çok değerli oda başkanlarımız, Esnaf ve Sanatkârlar Odasına ve Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatiflerine iade-i ziyarette bulunmak üzere geldim. Bana göstermiş olduğunuz misafirperverlikten ötürü tüm esnafımıza çok teşekkür ederim.  Esnafımız bizim için çok önemlidir. Ülkemizin temel direklerinden biridir.  Esnafımız tarihimizde milli birlik ve beraberliği sağlayan,  ahlak ve edebi toplumsal yaşantı da hâkim kılan temel unsurlardan birisidir. Ahilik kültürü yaklaşık 800-900 yıldır bu topraklarda hâkim olmuştur.  Bugün de esnafımızda bu derin kültürün izlerini görüyoruz. Hakikaten Her koşulda vatandaşımıza hizmet etmeye çalışan ve kendi yaşadığı sıkıntıları vatandaşımıza yaşatmamak için çaba sarf eden cefakâr fedakâr esnaflarımız var.  Onların sergilemiş oldukları bu tutum;  hem ekonomik kalkınmamıza hem de toplumsal huzur ve güvenin sağlanmasında çok önemli bir rol ifade ediyor.  Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.  Malatya’ya geldikten sonra buranın insan anlayışının, yaklaşım tarzının dışarıdan gelen insanlara karşı çok sıcak olduğunu gördüm.  Esnafımızda da bunu görüyorum. İnşallah bundan sonra Esnaf Odamızla gerek Esnaf Kredi Kooperatiflerimizle birlikte esnafımızın yaşamış olduğu sorunlara nasıl çözümler bulabiliriz bunun kaygısı içerisinde olacağız.  Her zaman esnafımızla birlikte çalışmış olmanın verdiği mutluluğu yaşıyorum. Malatya'da da bu güzel ortamı görmekten mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Sizlerin nezdinde tüm esnafımıza hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum.  Esnaf ahlakını yaşatan tüm esnafımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.  Göstermiş olduğunuz misafirperverlikten ötürü şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
  
Vali Baruş, MESOB ziyareti sonrası aynı binada hizmet veren ESKKK Başkanı Ali Evren’i ziyaret etti.

Başkan Evren’de, yıl içerisinde esnafa verilen kredi miktarı ve kooperatif çalışmaları hakkında bilgiler vererek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Baruş da, “Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifleri Başkanımızı ve Yönetim Kurulunu ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum.  Sizler esnafımızın zor zamanında ellerinden tutan onlara nefes alma imkânı sağlayan teşkilatısınız.  Her zaman esnafımızın yanında olan,  bu teşkilatta emeği geçen ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Esnaf ve sanatkârlarımız bizler için çok önemli.  Esnaf ve sanatkârlarımızın 15 Temmuz'da göstermiş olduğu tavrı takdir ediyoruz.  Esnafımız, bu milletin değerlerine layığı ile sahip çıkan çok geniş bir kitle.  Malatya’mızda yaklaşık 20.000 esnafımızın olduğunu öğrendik.  Aileleri ile çok önemli bir nüfusu barındırması ile birlikte onların mutlu olması onların sorunlarına çözüm bulunması bizim açımızdan da çok önemli. Esnafımızın sorunu her zaman bizim de sorunumuzdur.  Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya, destek olmaya çalışacağız. İnşallah burada da esnafımızın yüzünü güldüren adımlar atmaya çalışacağız. Sizin nezdiniz  de tüm esnafımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum Hayırlı işler diliyorum” dedi.
 
Vali Baruş, oda başkanları ile bir süre gerçekleştirdiği sohbetin ardından teşekkür ederek ziyaretini tamamlayıp buradan ayrıldı.

İhlas Haber Ajansı Son Güncelleme: 05 Aralık 2018 18:49

HABERİ PAYLAŞ!

Tanıtım

İlk Yorum Yazan Sen Ol!